Poniedziałek, 18.12.2017 Imieniny obchodzą:  Bogusław, Gracjan, Laurencja
Sport 25.03.2014 11:25

Kolejne sukcesy pilskich karateków

Z rozgrywanych niedawno w Warszawie IX Mistrzostw Karate-do Tsunami pilscy karatecy wrócili z kolejnymi medalami.

W Mistrzostwach wzięło udział około 300 zawodników z klubów z całej Polski. Reprezentacja Pilskiego Klubu Karate-do Tsunami składała się z 12 osób z Piły i Wałcza. Karatecy walczyli pod okiem Hanshi Waldemara Badziąga 8 dan.

Pilanie obronili ubiegłoroczny tytuł Mistrza Polski w kata drużynowym kobiet seniorów, a pilska zawodniczka Iza Hołubowska wywalczyła pierwsze miejsce w kata indywidualnym. - Podjęte były kolejne wyzwania w konkurencji full-contact kumite gdzie II miejsce wywalczyła Partycja Wrzesińska. Sukcesy odnieśli też karatecy z ośrodka wałeckiego - II miejsce w kata drużynowym juniorów oraz II miejsce w sumo-grappling i III miejsce w sumo-grapling. Dodatkowo Adam Bielas zdobył I miejsce w makiwara kumite. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy V miejsce na 18 startujących w mistrzostwach zespołów - mówi Waldemar Badziąg.

Zajęcia Pilskiego Klubu Karate-do Tsunami prowadzone są w poniedziałki i czwartki o 18.30 w Szkole Podstawowej numer 5 w Pile.