Czwartek, 19.04.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszyrad, Czechasz, Czesław
Galerie Rozrywka 24.06.2015 13:05

Plac zabaw na deptaku gotowy. W piątek otwarcie [ZDJĘCIA]

Fot. Przemek Grabiński

Od piątku, 26. czerwca będzie można korzystać z nowego mini placu zabaw na deptaku przy ul. Śródmiejskiej w Pile.

Plac zabaw na pilskim deptaku powstał dzięki współpracy Fundacji Muszkieterów z Gminą Piła w ramach akcji społecznej "Place Zabaw Muszkieterowie". Miejsce to zostało wyposażone w nowoczesne, certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy. Na placu znalazło się kilka różnorodnych i kolorowych przyrządów m.in. huśtawka, drabinki i zjeżdżalnia. Koszt zakupu oraz montażu zestawu zabawowego wyniósł blisko 30 tysięcy złotych.

 

Gmina za przygotowanie terenu pod plac zabaw i uporządkowanie terenu wokół niego zapłaciła ponad 80 tysięcy złotych. Część kwoty na ten cel - ponad 26 tysięcy złotych - przekazała miastu współtworząca Fundację Muszkieterów spółka FLOTINA.

 

Oficjalne otwarcie placu zabaw zaplanowano na piątek, 26. czerwca godzinę 16.00. - Na tę uroczystość Muszkieterowie przygotowali dla wszystkich dzieci, które wezmą w niej udział, moc atrakcji i pełną wrażeń zabawę. Piątkowe popołudnie umilać będzie najmłodszym mieszkańcom Piły Teatr Wariaté, którego aktorzy wcielą się w "Słoneczka Placów Zabaw Muszkieterowie". Dzieci będą mogły wziąć również udział w licznych grach i zabawach oraz uczestniczyć w konkursach z nagrodami - informują przedstawiciele Fundacji Muszkieterów.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności