Czwartek, 19.04.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszyrad, Czechasz, Czesław
Biznes Praca 13.10.2015 23:40

Tajemniczy inwestor szuka pracowników

Prezes spółki Inwest-Park, Marcin Zamojda i wiceprezydent Piły, Beata Dudzińska. Fot. Życie Piły

Od tego, czy znajdą się osoby chętne do pracy przy produkcji może zależeć to, czy firma zdecyduje się zainwestować w Pile. Wstępna rekrutacja prowadzona jest już tylko do poniedziałku.

- Zamierzamy udzielić wsparcia inwestorowi, który poważnie rozważa ulokowanie swojego biznesu w Pile. Nie możemy jednak ujawniać wszystkich szczegółow, bo wciąż toczą się rozmowy. Nie możemy też powiedzieć dziś jak one się zakończą, ale robimy wszystko by to Piła stała się tą docelową lokalizacją - mówi zastępca prezydenta Piły, Beata Dudzińska. A to wsparcie dla tajemniczego inwestora polega m.in. na pomocy przy wstępnej rekrutacji. - Jeżeli pokażemy, że jest z kim pracować, że są ludzie chętni do pracy, to z całą pewnością ułatwimy temu inwestorowi podjęcie pozytywnej dla Piły decyzji - mówiła Beata Dudzińska.

 

Tajemniczy inwestor, którego nazwy władze Piły zobowiązały się póki co nie zdradzać to - jak czytamy w ogłoszeniu rekrutacyjnym - "światowej klasy dostawca usług w całym łańcuchu dostaw, poczynając od projektu produktu, poprzez opracowanie linii produkcyjnej, produkcję, aż po kompleksowe usługi dystrybucyjne i logistyczne; realizujący zamówienia dla znanych na całym świecie marek m.in. z branży telekomunikacyjnej, przemysłowej oraz elektroniki użytkowej". Na początek działalności w nowej lokalizacji firma planuje zatrudnić około 20 osób. W grę wchodzą takie stanowiska jak: inspektor jakości, kontroler jakości, magazynier, malarz, operator maszyn, operator pras krawędziowych, operator produkcji, operator strojenia, technik ds. zapewnienia jakości dostawców, pracownik recyklingu, szlifierz, technik napraw (elektronik), technik produktu i technik testu. Początkowo firma ma wynająć przestrzeń na swoją działalność. Docelowo jednak planuje wybudować swoją siedzibę i zatrudnić więcej pracowników. Może to być nawet kilkaset osób. - Jeśli jednak ta wstępna rekrutacja nam się nie powiedzie, to jest więcej niż pewne, że taki inwestor nie zdecyduje się na nasz rynek - dodaje Beata Dudzińska.

 

Rekrutację prowadzi spółka Inwest-Park. Termin składania ofert mija w poniedziałek, 19. października. - Najważniejszym narzędziem w tym procesie jest nasza platforma PRACA - mówi prezes Inwest-Parku, Marcin Zamojda. - Aplikować można też wysyłając wiadomość e-mail, lub osobiście, w siedzibie Inwest-Parku. Nasi pracownicy mogą również pomóc w napisaniu CV lub jego spersonalizowaniu pod konkretne stanowisko - dodaje.

 

Tajemnicą pozostaje jednak nie tylko nazwa inwestora, ale i takie kwestie jak oferowane przez niego zarobki, forma zatrudnienia i czas rozpoczęcia działności. O przyciągnięcie firmy do siebie Piła walczy z kilkoma innymi lokalizacjami. Jakimi? Tego przedstawiciele ratusza i Inwest-Parku też nie mogli zdradzić.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności