Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Galerie Kultura Rozrywka 24.06.2016 19:21

Folklor, kultura i zabawa. Bukowińskie Spotkania 2016

Fot. Życie Piły

23 zespoły folklorystyczne biorą udział w 27. Międzynarodowym Festiwalu Bukowińskie Spotkania. W piątek rozpoczęła się pilska część Festiwalu. Sprawdź program prezentacji.

27. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Bukowińskie Spotkania rozpoczął się w środę w Jastrowiu. W wydarzeniu biąrą udział 23 zespoły z Mołdawii, Ukrainy, Rumunii, Węgier i Polski. - Formuła, trwającego od 27 lat festiwalu, niezmiennie koncentruje się wokół dwóch podstawowych założeń: ochronie i popularyzacji tradycyjnych kultur wspólnot etnicznych Bukowiny rozsianych po Europie. Minione lata zaświadczają, że potrafimy wspólnie uczynić wiele dla bukowińskiej tożsamości. Skupienie wokół projektu zespołów wielopokoleniowych, grup młodzieżowych i dziecięcych, gwarantuje zachowanie tradycji regionalnej. Już kolejne pokolenie Bukowińczyków, poprzez dbałość o własną kulturę i otwartość na tradycje innych nacji, buduje barwny obraz współczesnej, wielonarodowej bukowińskiej rzeczywistości - mówi pomysłodawca i organizator Bukowińskich Spotkań, Zbigniew Kowalski.

 

W piątek Bukowińczycy zawitali do Piły. Pilska część Festiwalu rozpoczęła się na deptaku przy ul. Śródmiejskiej. Do niedzieli festiwalowe prezentacje będą odbywały się na deptaku przy ul. Śródmiejskiej, na placu Konstytucji 3 Maja oraz w Parku na Wyspie.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności