Wtorek, 22.05.2018 Imieniny obchodzą:  Emil, Helena, Jan
Kultura 03.08.2016 15:16

Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski w Rockopolis!

Dorota Miśkiewicz. Fot. Kama Czudowska / Sony Music Polska

Klub Rockopolis zaprasza na wyjątkowy koncert "Rockopolis Performance" w ramach Music Festival & Master Class 2016. W piątek 12, sierpnia przy ul. Pocztowej 1 w Pile wystąpią Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski. 

To niezwykła fuzja muzycznych osobowości. Unikatowy koncert jednej z najciekawszych polskich wokalistek oraz numeru jeden polskiej gitary. Koncert, który pokazuje, jak wiele może się dziać na scenie i w dźwiękach przy użyciu dwóch instrumentów: gitary i głosu! W programie: najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz oraz standardy jazzowe w zaskakujących interpretacjach.

 

 

Rockopolis Performance: Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski w klubie Rockopolis przy ul. Pocztowej 1 w Pile - w piątek, 12 sierpnia o 21.00. Bilety w cenie 25 złotych do nabycia w Rockopolis.

 

DOROTA MIŚKIEWICZ / Muzykę ma wdrukowaną w geny (ojciec Henryk Miśkiewicz – słynny saksofonista). Swoją artystyczną drogę rozpoczęła jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Mimo to nie zmieniła planów i jako skrzypaczka ukończyła warszawską Akademię Muzyczną. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata obecności na scenie jest niezliczona. Współpracowała i koncertowała z Cesarią Evorą, Grzegorzem Turnauem, Tomaszem Stańko, Nigelem Kennedym, Włodzimierzem Nahornym, Ewą Bem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Louisem Winsbergiem czy Stefano Bollanim. Nagrała cztery, solowe płyty: “Zatrzymaj się”, “Pod rzęsami”, “Caminho”, “ALE”. Przygodą ostatniego roku jest dla niej współpraca z zespołem Kwadrofonik. Ich wspólna płyta „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” zyskała status złotej płyty i nominację do Fryderyka.

 

 

MAREK NAPIÓRKOWSKI / Gitarzysta, kompozytor. Nagrał ponad 140 płyt z różnymi wykonawcami! Grał i nagrywał m.in. z: Patem Metheny, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Ivanem Linsem, Angelique Kidjo, Clarencem Pennem, Gregoirem Maretem, Sugarem Blue, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Ewą Bem, Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim. Nagrał cztery solowe płyty. Głosami czytelników pisma "Jazz Forum" został wybrany Jazzowym Gitarzystą Roku 2013. Był współliderem elektrycznej grupy Funky Groove, która dwukrotnie została uznana Elektrycznym Zespołem Roku w ankiecie pisma "Jazz Forum". Koncertował min. w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Korei, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z własnymi projektami, a także z Anną Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem i Dorotą Miśkiewicz.

 

 

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności