Piątek, 23.02.2018 Imieniny obchodzą:  Bądzimir, Damian, Piotr
Kultura 30.09.2016 08:30

„Pokaz roboczy”. Wystawa Wojciecha Beszterdy w BWA

Fot. materiały prasowe

W galerii BWAiUP w Pile będzie można oglądać najnowszą wystawę pilskiego artysty, Wojciecha Beszterdy. Ekspozycja zatytułowana jest "Pokaz roboczy".

Wojciech Beszterda jest absolwentem Liceum Plastycznego w Gdyni oraz Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 1990 należy do Związku Polskich Artystów Fotografików, a od 2008 roku jest członkiem Rady Artystycznej ZPAF. Autor wystaw indywidualnych oraz uczestnik ponad 200 wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Od 2003 roku prowadzi Galerię w pilskim Muzeum Stanisława Staszica.

 

- Od wielu lat jestem pełen uznania dla jego bezinteresownej pasji służenia sztuce fotografii. Prace Wojciecha Beszterdy odwołują się do tych fotografii, które pokazując świat zewnętrzny materii, tak naprawdę dotyczą stanu ducha ich autora, jego świata przeżyć i emocji. Jego spojrzenie uzmysławia siłę elementarnych kształtów przyrody, ich ekspresję i zarazem wieloznaczność. Ma się wrażenie, jakby materia wtórnie emanowała myśl autora i jaśniała znaczeniami dalekimi od dosłownych interpretacji oglądu. Zdarza się, że Beszterda zaczyna widzieć ukryte znaki tam, gdzie króluje plątanina pozornie bezsensownych linii i plam. Traktuje je jako pewne instalacje w ciele przyrody, instalacje podlegające nieubłaganej destrukcji sił natury. To wszystko dzieje się w kontekście prawdziwych artefaktów, trudności ich odróżnienia od splątanych z nimi kształtów naturalnego pochodzenia. […] Ta wielowątkowa wystawa stanowi najnowszą, wysokiej rangi wizytówkę długotrwałej, artystycznej i owocnej w ważne wydarzenia działalności Wojciecha Beszterdy. Zarazem jest kwintesencją twórczej postawy jej autora, penetrującego nieznane zakamarki fotograficznego tworzywa - mówi fotograf i teoretyk fotografii, prof. Stefan Wojnecki.

 

Wystawę "Pokaz roboczy" Wojciecha Beszterdy w galerii Biura Wystaw Artystycznych i Usług plastycznych przy ul. Okrzei 9 w Pile będzie można oglądać do 22 października. Wernisaż w piątek, 30 września o 19.00.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności