Wtorek, 22.05.2018 Imieniny obchodzą:  Emil, Helena, Jan
Galerie Polityka 03.10.2016 21:18

Czarny Protest kontra Pikieta Antyaborcyjna [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

W poniedziałkowe popołudnie w centrum Piły - podobnie jak w wielu innych polskich miastach - odbył się Czarny Protest. Swoją pikietę zorganizowali też działacze pro-life. Zobacz zdjęcia.

Mimo padającego przez cały dzień deszczu zorganizowany na deptaku przy ul. Śródmiejskiej w Pile Czarny Protest przyciągnął kilkaset osób. Manifestacja była głosem przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Inicjatywa ta zrodziła się po tym jak projekt liberalizujący prawo aborcyjne został odrzucony w Sejmie, a posłowie do dalszych prac skierowali projekt całkowicie zakazujący aborcji. Uczestnicy Czarnego Protestu - w większości ubrani na czarno - trzymali transparenty z hasłami "Rząd nie ciąża - usunąć można", "Dzieci rodzi się z miłości, nie z przymusu ani złości", "Martwa dziecka nie urodzę" oraz "Wolność, edukacja, rozsądek - nie fanatyzm i zakazy".

 

W Czarnym Proteście w Pile udział wzięły kobiety w różnym wieku. Nie brakowało również mężczyzn, wyrażających dla nich wsparcie. Uczestnicy manifestacji składali podpisy pod listem skierowanym do Pierwszej Damy. Zwracają się w nim do Agaty Kornhauser-Dudy z apelem o zabranie głosu w sprawie przekazanego do dalszych prac w komisjach projektu ustawy. Na deptaku rozbrzmiewał też nieformalny hymn Czarnego Protestu.

 

#czarnyprotest from Angela Cekin on Vimeo.

 

W tym samym czasie na placu Konstytucji 3 Maja odbywała się Pikieta Antyaborcyjna zorganizowana przez działaczy Fundacji Życie i Rodzina oraz Młodzież Wszechpolską z Piły. - Uważamy, że każdy człowiek powinien mieć prawo się urodzić. Mówimy wprost. Aborcja jest morderstwem, a wszystkie wykonane już zabiegi na niewinnych, nienarodzonych dzieciach są ludobójstwem. Zorganizowaliśmy pikietę, ponieważ los tych wszystkich dzieci nie jest nam obojętny - mówią organizatorzy pikiety. Pod transparentem prezentującym płód po aborcji zebrało się zaledwie kilka osób.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności