Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Biznes Praca 03.11.2016 10:20

Duży inwestor wchodzi do Piły. Setki nowych miejsc pracy?

Fot. Życie Piły

Na pilski rynek wkracza nowy inwestor. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Życie Piły - oznacza to powstanie nawet kilkuset nowych miejsc pracy.

O planach związanych z nowymi inwestycjami w Pile mówi się od dłuższego czasu. Miejskie władze nie chciały jednak zdradzać żadnych szczegółów. - Ja podpisuję dokumenty o poufności negocjacji, nie mogę więc udzielać żadnych informacji na ten temat. Dzieje się tak dla dobra tych inwestycji. Tak to dziś wygląda, że firmy - szczególnie duże koncerny - bardzo mocno dbają o swoje interesy, pamiętając o tym że ich konkurencja nie śpi. Ja bardzo cieszę się, że te nasze kilkuletnie starania - zarówno podczas targów i spotkań biznesowych, jak i poprzez dobre przygotowanie nieruchomości - dzisiaj mają takie przełożenie, że staliśmy się bardzo interesującym miejscem do prowadzenia inwestycji - mówił niedawno portalowi Życie Piły prezydent Piły, Piotr Głowski.

 

Dziś wiemy już, że jednym z tych tajemniczych dotąd inwestorów jest spółka Thule, zajmująca się produkcją m.in. bagażników samochodowych i rowerowych, wózków i nosidełek dla dzieci, akcesoriów samochodowych, plecaków i walizek. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Życie Piły fabryka Thule, która powstanie w Pile ma zatrudnić nawet około 500 osób. Szczegóły inwestycji mamy poznać na zwołanej na piątek konferencji prasowej.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności