Sobota, 17.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gertruda, Jan, Patryk
Biznes Praca 04.11.2016 11:18

W Pile powstanie fabryka Thule. Znamy szczegóły inwestycji

Fot. materiały prasowe

Jeszcze w tym roku na terenach pilskiej podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpocznie się budowa nowej fabryki firmy Thule. Produkcja ma ruszyć na początku 2018 roku.

O planowanej przez Thule inwestycji jako pierwsi informowaliśmy w Życiu Piły w czwartek. - Nowa fabryka będzie miała 13500 metrów kwadratowych powierzchni. W tej chwili nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić, ile dokładnie osób będzie tam zatrudnionych, gdy zakład osiągnie pełną moc przerobową, jednak szacujemy że w pierwszej fazie działalności zatrudnimy około 100 pracowników. Fabryka w Pile nie będzie miała bezpośredniego wpływu na sytuację w istniejącym już zakładzie Thule Group w Hucie Szklanej. Nowa inwestycja jest rozszerzeniem naszej działalności w Polsce - mówił podczas piątkowej konferencji prasowej w pilskim Urzędzie Miasta, Jeroen Bronnenberg z Thule Group. Zapewnił przy tym, że docelowo firma z pewnością zatrudni zdecydowanie więcej osób. - Nie budowalibyśmy tak dużej fabryki, gdybyśmy chcieli zatrudnić tylko 100 osób - dodał Jeroen Bronnenberg.

 

W pilskiej fabryce Thule Group produkowane będą przede wszystkim produkty z nowej kategorii Thule - "Active with Kids", czyli m.in. wózki i nosidełka dziecięce, ale również bagażniki do przewozu rowerów. - Będziemy zatrudniać zarówno pracowników produkcji, jak i logistyków, managerów, specjalistów od finansów i księgowości, BHP oraz ochrony środowiska, co jest w naszej firmie ważnym apsektem - mówi Jeroen Bronnenberg. W rekrutacji pracowników Grupie Thule pomagać będzie m.in. miejska spółka Inwest-Park. - To jest jedno z jej zadań - by pomagać firmom w znalezieniu kadry - mówi prezydent Piły Piotr Głowski.

 

Rozmowy z Grupą Thule toczyły się już od kilku lat. - Po raz pierwszy spotkaliśmy się w 2011 lub 2012 roku. Zapraszałem wtedy Thule w miejsce, które było jeszcze ścierniskiem. Dziś ten rejon zagospodarowujemy, dzięki czemu zyskał zupełnie nową infrastrukturę. Wtedy był on dla inwestora bardzo trudny. I być może właśnie musieliśmy zrobić to wszystko, co zrobiliśmy do tej pory. Dziś jest już tam kilkanaście inwestycji, do których dochodzi jeszcze inwestycja Grupy Thule - mówi prezydent Piotr Głowski.

 

Po tym jak w czwartek poinformowaliśmy w Życiu Piły o planach inwestycyjnych Grupy Thule w internecie pojawiło się mnóstwo komentarzy na ten temat. Głos w sprawie zabrał m.in. poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Porzucek sugerując, że ta inwestycja to nie tyle zasługa władz miasta, co "dobrej zmiany" w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Kilka miesięcy temu zmieniono władze PSSE. - Po latach chudych, nastał czas Piły. Niedawno otwarto nową inwestycję lokalnego PZZ Wałcz. Wiele wskazuje na to, że pojawił się kolejny inwestor, tym razem zagraniczny. (...) Oby warunki zatrudnienia przewyższały aktualną skromną ofertę pilskiego rynku pracy. Władze miasta pochwalą się same ;) W Polsce nastał czas inwestycji, wreszcie przestały omijać nasze miasto. Gratulacje dla władz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dobra zmiana :) - napisał na swoim profilu na Facebooku poseł Marcin Porzucek.

 

- Pan poseł ma skłonność do przypisywania sobie pracy innych osób. Robił to wielokrotnie i nie chcę tego komentować, bo to jest po prostu nieprzyzwoite. Praca nad takimi projektami to są lata i tu nie ma przypadkowości. To jest konsekwencja naszej konsekwencji - odpowiada prezydent Piły, Piotr Głowski.

 

Thule Group zajmuje się produkcją m.in. bagażników samochodowych i rowerowych, wózków i nosidełek dla dzieci, akcesoriów samochodowych, plecaków i walizek. Firma rozpoczęła produkcję w Polsce w 2000 roku. Dziś w Hucie Szklanej działa główna europejska fabryka firmy i Centrum Dystrybucyjne obsługujące Europę Centralną i Wschodnią. Obecnie Thule zatrudnia w Polsce około 400 pracowników na pełnym etacie.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności