Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Biznes Galerie 07.11.2016 22:21

Hotel, mieszkania i parking. Tak zmieni się pl. Pocztowy

Fot. materiały prasowe

Znamy szczegóły inwestycji, która zostanie zrealizowana na placu Pocztowym w Pile. W poniedziałek inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę.

Architekci i przedstawiciele spółki ARCHE, która jest nowym właścicielem placu Pocztowego w Pile zdradzili szczegóły inwestycji, która ma powstać w samym centrum Piły. W budynku na placu Pocztowym zlokalizowany zostanie hotel, którego część pokoi będzie zrealizowana w standardzie dwugwiazdkowym, a część w czterogwiazdkowym. Znajdą się tam też mieszkania, które będzie można wykupić. Na parterze znajdą się lokale usługowe, a w podziemiu - parking na 102 samochody.

 

- Budynek przenikać się będzie ze śródmiejską przestrzenią publiczną. Lokale usługowe w parterze otwierać się będą na place miejskie oraz na ulicę Piłsudskiego. Projekt oferuje szeroką gamę usług od gastronomii (restauracja, bar), poprzez strefę odnowy biologicznej (SPA wraz z siłownią częściowo zlokalizowaną na dachu niższej części budynku) aż po część konferencyjną mieszczącą 850 gości. W obiekcie zaprojektowano 184 pokoje hotelowe (w tym 5 apartamentów) oraz 50 mieszkań. Na kondygnacjach nadziemnych zlokalizowano funkcję mieszkalną wielorodzinną oraz hotelową. Budynek w części północnej ma wysokość 15 metrów, w pozostałej 18 metrów. W części hotelowej 2 i 4 gwiazdkowej zaprojektowano pokoje jedno i dwuosobowe z możliwością dostawienia dodatkowego łóżka, pokój dla osoby niepełnosprawnej na każdej kondygnacji, a także 5 apartamentów zlokalizowanych na ostatniej kondygnacji. Ponadto przewidziano strefę SPA dla użytkowników hotelu. W sumie zaprojektowano 179 pokoi hotelowych oraz 5 apartamentów hotelowych. Część mieszkalną zlokalizowano w północnym i południowo-wschodnim skrzydle budynku. Kondygnacje mieszkalne dostępne są z głównego holu hotelowego oraz niezależnych klatek schodowych z zewnątrz budynku. W sumie zaprojektowano 50 mieszkań. Najmniejsze mieszkanie o powierzchni 25,6 m2 a największe o powierzchni 74,6 m2 - czytamy w charakterystyce obiektu.

 

Władze Piły są przekonane, że ta inwestycja wpisze się w rozwój miasta. - Docierały do nas sygnały, że w Pile brakuje oferty hotelowej w jakości czterech gwiazdek. Niejednokrotnie było tak, że osoby załatwiające tu swoje sprawy nocowały w Poznaniu, a do Piły przyjeżdżały tylko na umówione spotkanie - mówi zastępca prezydenta Piły, Beata Dudzińska. - Projekt tego obiektu w ciekawy sposób nawiązuje do architektury otoczenia, zarówno do budynku "starej poczty" jak i powstającego nieopodal biurowca ONYX - dodaje Beata Dudzińska, odpierając głosy mówiące o tym że hotel w centrum Piły to niepotrzebne "betonowanie" centrum miasta.

 

- Analizowaliśmy rynek hotelowy w powiecie pilskim i jesteśmy przekonani, że to będzie udana inwestycja - przekonuje specjalista do spraw inwestycji w spółce ARCHE, Rafał Łasiński. Inwestor duży nacisk chce kłaść na możliwości konferencyjne, jakie da nowy hotel. Właśnie tym chce przyciągać do obiektu dużą część klientów.

 

Hotel zaprojektowali architekci z warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci. Inwestor przewiduje, że budowa - od rozpoczęcia prac - może potrwać około dwóch lat. Zgodnie z zapisami rozstrzygniętego w kwietniu tego roku przetargu, spółka ARCHE na zakończenie budowy ma cztery lata od momentu podpisania aktu notarialnego zakupu nieruchomości. Przypomnijmy - ze sprzedaży gruntu przy pl. Pocztowym do miejskiej kasy wpłynęło 890 tysięcy złotych.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności