Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Biznes Praca 14.12.2016 15:18

Akt notarialny podpisany. Thule już oficjalnie w Pile

Od lewej: dyrektor operacyjny Thule - Joeren Bronnenberg, dyrektor finansowy Thule - Waldemar Grzech, prezydent Piły - Piotr Głowski. Fot. Życie Piły

Niebawem rozpocznie się budowa pilskiej fabryki Thule. Powoli rusza też rekrutacja chętnych do pracy. Spółka jest już oficjalnie właścicielem gruntu, na którym stanie fabryka.

W środę w pilskim Urzędzie Miasta przedstawiciele spółki Thule i prezydent Piły złożyli podpisy pod aktem notarialnym, na mocy którego spółka stała się właścicielem nieruchomości o powierzchni 5,1031 w rejonie ulicy Wawelskiej w Pile. To właśnie tam Thule wybuduje swoją pilską fabrykę. - Prowadzimy już techniczną analizę gruntu i przygotowujemy się do rozpoczęcia budowy. Do jej prowadzenia potrzebne są jednak sprzyjające warunki atmosferyczne. A na samą budowę mamy bardzo mało czasu, chcemy to zrealizować w ciągu sześciu - siedmiu miesięcy - mówił dziś w Pile dyrektor operacyjny spółki Thule, Joeren Bronnenberg. Nowa fabryka będzie miała 13 500 metrów kwadratowych powierzchni.

 

Spółka powoli rozpoczyna już też proces rekrutacji pracowników do pilskiej fabryki. - W tej kwestii będziemy pomagać inwestorowi - deklaruje prezydent Piły, Piotr Głowski. Oferty zatrudnienia w Thule powinny pojawić się niebawem na stronie internetowej Platformy Praca spółki Inwest-Park. - Będziemy zatrudniać zarówno pracowników produkcji, jak i logistyków, managerów, specjalistów od finansów i księgowości, BHP oraz ochrony środowiska, co jest w naszej firmie ważnym apsektem - mówił na początku listopada w Pile Jeroen Bronnenberg. W pierwszej fazie działalności spółka chce zatrudnić w Pile około stu osób. Jeroen Bronnenberg zapewnia jednak, że docelowo firma z pewnością zatrudni zdecydowanie więcej osób. - Nie budowalibyśmy tak dużej fabryki, gdybyśmy chcieli zatrudnić tylko sto osób - mówi dyrektor operacyjny Thule.

 

Za działkę, na której powstanie fabryka spółka Thule zapłaciła ponad dwa miliony złotych, dokładnie: 2 315 905,50 zł brutto. Te pieniądze trafiły już na konto gminy Piła. Na mocy umowy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, na terenie której inwestuje Thule 3% tej kwoty trafi do PSSE, a 3% na konto Inwest-Parku. 

 

Thule Group zajmuje się produkcją m.in. bagażników samochodowych i rowerowych, wózków i nosidełek dla dzieci, akcesoriów samochodowych, plecaków i walizek. W pilskiej fabryce produkowane będą przede wszystkim produkty z nowej kategorii Thule - "Active with Kids", czyli m.in. wózki i nosidełka dziecięce, ale również bagażniki do przewozu rowerów. 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności