Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Bezpieczeństwo i prawo Region 14.12.2016 21:24

Policyjny pościg. Kierowca był pod wpływem narkotyków

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży

Przez kilkanaście kilometrów policjanci ścigali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Chodzieży, ale policja o sprawie poinformowała dopiero dziś. - W godzinach wieczornych patrol policji w centrum Chodzieży zauważył samochód, którego kierowca na widok radiowozu nagle gwałtownie ruszył. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i akustyczne i ruszyli za pojazdem. Kierowca Ranault Laguna widząc za sobą patrol przyspieszył, a następnie energicznie dodał gazu i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za samochodem. W trakcie ucieczki kierujący wielokrotnie stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego - wyprzedzał inne pojazdy, jechał lewym pasem, zmuszając jednocześnie innych kierowców do gwałtownego hamowania i zjeżdżania z drogi. Po kilkunastu kilometrach brawurowej i niebezpiecznej jazdy został zatrzymany - relacjonuje  mł. asp. Karolina Smardz-Dymek z komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

 

Za kierownicą zatrzymanego auta siedział 25-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego. Mężczyzna był trzeźwy ale badanie na obecność narkotyków w organizmie wykazało że był pod wpływem amfetaminy. - Na domiar złego okazało się, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. W samochodzie, który prowadził znajdowało się jeszcze troje pasażerów - dodaje Karolina Smardz-Dymek.

 

Zatrzymany kierowca trafił do aresztu. Przyznał się do popełnienia przestępstwa, ale odmówił składania wyjaśnień. - Usłyszał zarzut dotyczący narażenia pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z kierowaniem pojazdem pod wpływem amfetaminy. Sprawa jest w toku - tłumaczy Karolina Smardz-Dymek.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności