Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Miasto Rozrywka 16.12.2016 16:48

Piła: Miejski Sylwester inny niż zazwyczaj

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

Jak dowiedział się portal Życie Piły tegoroczna miejska zabawa sylwestrowa w Pile będzie wyglądała inaczej niż w poprzednich latach. Jak i dlaczego?

Nowy, 2017 rok powitamy - tradycyjnie - na placu Staszica. Nowością będzie jednak to, że na miejskim Sylwestrze w Pile nie będzie koncertów. Powitanie Nowego Roku ograniczono tym razem do pokazu fajerwerków o północy. - Koncert muzyczny na Sylwestra w tym roku nie odbędzie się, gdyż z roku na rok obserwujemy mniejsze zainteresowanie pilan tą formą spędzania ostatniego dnia w roku. Natomiast obserwujemy, że pilanie chętnie uczestniczą w pokazie fajerwerków dlatego jest on organizowany - powiedziała Życiu Piły Jagoda Oburota z pilskiego Urzędu Miasta.

 

Do tej pory na miejskich imprezach sylwestrowych w Pile występowały lokalne zespoły, najczęściej tzw. "coverowe", czyli grające znane utwory innych wykonawców. W ubiegłym roku w Nowy Rok mieszkańców Piły wprowadził żeński zespół Hot Lips, grający muzykę w rytmach boogie-woogie. Każdego roku internet zalewała fala komentarzy od osób, domagających się sylwestrowego koncertu znanej gwiazdy. Na to w Pile jednak nie mamy co liczyć. - Nie dysponujemy takim budżetem aby móc zapewnić udział w koncercie sylwestrowym gwiazdy wielkiego formatu, dlatego nie możemy pozwolić sobie na zorganizowanie Sylwestra takiego jak miasta Kraków czy Warszawa - dodaje Jagoda Oburota.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności