Wtorek, 22.05.2018 Imieniny obchodzą:  Emil, Helena, Jan
Bezpieczeństwo i prawo 23.12.2016 22:50

Nagi mężczyzna skakał po samochodzie

Fot. Życie Piły

Policjanci zatrzymali 19-latka, który - nagi - wybiegał przed jadące ruchliwą ulicą samochody. Mężczyzna skakał też po dachu chłodni samochodu dostawczego.

To nietypowe zdarzenie miało miejsce w Ujściu, na ulicy Staszica. - Policjanci zostali wezwani we wskazane miejsce. Tam przed przejeżdżające samochody miał wbiegać mężczyzna. Mundurowym na miejscu ukazał się nagi osobnik skaczący po dachu chłodni auta dostawczego Iveco. Wykrzykiwał przy tym niezrozumiałe słowa. Mężczyzna kilka razy chciał zeskoczyć z dachu pod nadjeżdżające samochody. Policjanci cały czas go uspokajali, by odwieść go od tego zamiaru. Negocjowali jego zejście z chłodni - relacjonuje mł. asp.  Magdalena Marchwant z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Mężczyzna nie reagował jednak na wezwania policjantów. Ci - wykorzystując jego nieuwagę - weszli na dach chłodni i obezwładnili roznegliżowanego mężczyznę. - Nie był on jednak zadowolony, że stróże prawa właśnie przerwali jego popisowy występ. Cały czas próbował wyszarpać się policjantom. Mundurowi czekali z nim na dachu do czasu przybycia straży pożarnej. Strażacy pomogli policjantom zdjąć mężczyznę z dachu. Trafił na nosze karetki pogotowia. To jednak też mu się nie spodobało. Uszkodził więc nosze przegryzając materac. Został przewieziony na badania do szpitala, a stamtąd prosto do policyjnego aresztu - dodaje Magdalena Marchwant.

 

- Dżentelmenem w stroju adamowym okazał się znany już policjantom 19-letni mieszkaniec Ujścia. Z relacji kierowcy Iveco wynika, że zahamował na widok biegnącego w jego kierunku nagiego mężczyzny. Nudysta wbiegł wówczas po masce i szybie na dach auta. Oprócz uszkodzenia Iveco sprawca uszkodził jeszcze zaparkowane w pobliżu dwa inne pojazdy marki Ford Fiesta i Alfa Romeo - mówi Magdalena Marchwant.

 

19-latek został objęty policyjnym dozorem. Usłyszał zarzuty zniszczenia trzech samochodów. Odpowie też za uszkodzenie szpitalnego materaca. - Dodatkowo dzielnicowa z Posterunku Policji w Ujściu ukarała zatrzymanego trzema mandatami karnymi, w tym za nieobyczajny wybryk i wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżające samochody. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego irracjonalnego zachowania - dodaje Magdalena Marchwant.

 

Policja nie informuje czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności