Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Bezpieczeństwo i prawo Region 29.12.2016 14:30

Spadający z samochodu płat lodu ranił kierowcę autobusu

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Zalegający na dachu samochodu dostawczego lód spadł na szybę autobusu i ranił kierowcę. Policja apeluje o ostrożność i przypomina kierowcom o ich obowiązkach.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 10, na ulicy Bydgoskiej w Wałczu. - Jak ustalili policjanci 25-letni kierowca prowadzący autobus marki Mercedes jechał krajową „dziesiątką” w kierunku Wałcza. W pewnej chwili zauważył jak z jadącego z naprzeciwka pojazdu typu izoterma, odrywa się płat lodu i leci prosto na niego. Płat zatrzymał się na szybie czołowej autobusu, powodując jej pęknięcie. Wszystko działo się bardzo szybko. Odłamki szkła raniły dłonie 25-letniego  kierowcy. Autobusem podróżowało szesnaścioro pasażerów.  Na szczęście nikomu nic się nie stało - relacjonuje mł. asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

 

Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują do kierowców o ostrożność i przypominają o konieczności usuwania lodu z pojazdów. - Spadające z przyczep i naczep kawałki lodu stwarzają zagrożenie dla innych kierowców. Prawo o Ruchu Drogowym nakłada na kierowcę obowiązek utrzymania pojazdu w takim stanie, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Kierowcy ciężarówek winni więc usunąć śnieg i lód zalegający na plandekach i zabudowach przyczep i naczep. W tym przypadku skończyło się na pękniętej szybie i lekkim okaleczeniu dłoni ale podobne zdarzenie mogło mieć dużo poważniejsze konsekwencje - dodaje Beata Budzyń.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności