Sobota, 24.02.2018 Imieniny obchodzą:  Bogurad, Bogusz, Boguta
Miasto 29.12.2016 16:20

Miliony dla MZK. Będą nowe autobusy i inwestycje

Fot. Życie Piły

Miejski Zakład Komunikacji w Pile otrzymał prawie 21 milionów złotych unijnej dotacji na inwestycje w obszarze transportu miejskiego. Dzięki temu na ulice Piły wyjadą wkrótce nowe autobusy. Będzie też sporo udogodnień dla pasażerów.

Projekt Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile został oceniony jako jeden z najlepszych spośród zgłoszonych do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w tym rozdaniu. Jego wartość to 20 878 320,88 złotych. Umowę na przekazanie środków pilskiemu przewoźnikowi Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał w czwartek w południe.

 

Dzięki unijnemu dofinansowaniu MZK kupi nowe ekologiczne - niskoemisyjne autobusy. W najbliższych dwóch latach tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile wzbogaci się o pięć autobusów EURO 6 z silnikami diesla i sześć autobusów hybrydowych. Pieniądze pozwolą też na instalację 27 systemów monitoringu w pojazdach przewoźnika oraz czternastu nowych biletomatów. Zmodernizowane zostaną też biletomaty już zainstalowane w autobusach. We wszystkich płatność będzie możliwa również kartą. 

 

Projekt przewiduje również modernizację zajezdni autobusowej przy ul. Łącznej. Przy zajezdni powstaną też parkingi Park&Ride oraz Bike&Ride - będzie można zostawić tam samochód lub rower i dalej poruszać się po Pile autobusami komunikacji miejskiej. Stanowisko Bike&Ride powstanie też przy Biurze Obsługi Klienta przy al. Piastów w Pile, gdzie zorganizowany zostanie węzeł przesiadkowy.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności