Wtorek, 22.05.2018 Imieniny obchodzą:  Emil, Helena, Jan
Bezpieczeństwo i prawo Region 04.01.2017 18:25

Wezwała policję do... wyłączonego telewizora

Fot. Życie Piły

Policjanci interweniowali w sprawie... wyłączonego telewizora. Kobieta, która wezwała ich do swojego domu chciała zemścić się na mężu.

Do zdarzenia doszło w Zakrzewie w powiecie złotowskim. - Jedna z mieszkanek gminy Zakrzewo zadzwoniła do oficera dyżurnego twierdząc, że jej mąż awanturuje się. Mundurowi przeprowadzili rozmowę zarówno ze zgłaszającą, jak i jej mężem. Przyczyna interwencji okazała się jednak zupełnie inna. Kobieta wezwała stróżów prawa bo mąż wyłączył telewizor. Po krótkiej rozmowie, policjanci załagodzili małżeński konflikt - relacjonuje sierż. sztab. Maciej Forecki z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

 

Na szczęście dla kobiety, policyjna interwencja zakończyła się tylko pouczeniem. Mundurowi apelują jednak o rozważne korzystanie z numerów alarmowych. - Nawet jeżeli zachowanie mieszkanki Zakrzewa miało być jedynie próbą odegrania się na mężu, postępowanie to było na tyle nieodpowiedzialne, że mogło kosztować życie lub zdrowie inną osobę oczekującą na pomoc policji - dodaje Maciej Forecki. 

 

Za nieuzasadnione korzystanie z numerów alarmowych można zostać ukaranym ograniczeniem wolności, grzywną do 1500 złotych, a nawet trafić do aresztu.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności