Piątek, 23.02.2018 Imieniny obchodzą:  Bądzimir, Damian, Piotr
Kultura 05.01.2017 09:00

Spektakle Teatru Telewizji na wielkim ekranie

Regionalne Centrum Kultury w Pile rozpoczyna projekt "Teatr w kinie". W kinie Koral wyświetlane będą najlepsze spektakle Teatru Telewizji. Za darmo!

Produkcje z zasobów Teatru Telewizji wyświetlane będą w kinie Koral Regionalnego Centrum Kultury regularnie, przynajmniej raz w miesiącu. Pomysłodawcy liczą, że ta propozycja spotka się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców Piły i regionu, podobnie jak stało się to z Wieczorami Dobrego Kina i retransmisjami spektakli operowych i baletów z największych scen świata. - Być może i te spotkania, w ramach projektu "Teatr w kinie" przyjmą taką formułę - z krótkim wprowadzeniem i dyskusją o sztuce - mówi dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile, Stanisław Dąbek. 

 

Wstęp na spotkania ze sztukami teatralnymi na kinowym ekranie będzie bezpłatny. Darmowe zaproszenia będzie można odbierać w kasie RCK. A prezentowane będą różne spektakle. - Chcemy żeby te spotkania były również okazją do rozmowy o teatrze, jego rozwoju i kierunkach. Widzowie będą też mieli okazję zobaczyć spektakle, które pozostały w ich pamięci przez lata - mówi Stanisław Dąbek. Dlatego w kinie Koral obejrzymy m.in. "Igraszki z diabłem", "Umarłą klasę" Tadeusza Kantora czy "Hamleta" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

 

Pierwszą odsłonę "Teatru w kinie" zaplanowano na piątek, 27 stycznia 2017. Zobaczymy wtedy dwa spektakle: "Zrzędność i przekora" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego oraz "Świeczka zgasła" w reżyserii Jerzego Stuhra. Więcej informacji o nowej propozycji pilskiego RCK znajdziecie na stronie internetowej Regionalnego Centrum Kultury.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności