Piątek, 23.02.2018 Imieniny obchodzą:  Bądzimir, Damian, Piotr
Miasto 05.01.2017 11:48

Orszak, koncert Arki Noego i bieg. Święto Trzech Króli w Pile

Fot. Paweł Kula / www.orszak.org

W piątek, 6 stycznia ulicami Piły przemaszeruje Orszak Trzech Króli. Wydarzenie to zakończy się koncertem zespołu Arka Noego. Zobacz jak w Pile obchodzone będzie święto Trzech Króli.

Święto Trzech Króli rozpocznie się w Pile na sportowo. O 11.00 wystartuje organizowany przez Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej VII Bieg Bulwarami nad Gwdą w Pile, trasą mostów trzech króli "Od Zygmunta Starego do Bolesława Chrobrego". Zapisy do biegu były przyjmowane do 2 stycznia. Osoby, które nie zgłosiły się do udziału w tym wydarzeniu będą mile widziane na trasie biegu - jako kibice.

 

A o 15.00 z placu Zwycięstwa, przy pomniku Jana Pawła II, na ulice Piły wyruszy pierwszy w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Orszak przez aleję Piastów, ulice: Piłsudskiego i Witaszka przejdzie na plac Staszica, gdzie o 16.00 odbędzie się koncert zespołu Arka Noego.

 

 

- Orszak Trzech Króli to wspólne przedsięwzięcie władz miasta i pilskich parafii. Wydarzenie to ma charakter teatralny, religijny oraz integracyjny dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, a zwłaszcza dla dzieci. Parafie przygotowują odpowiednie stroje historyczno – ludowe dla części dzieci, by w barwny i radosny sposób świętować narodziny Chrystusa oraz Jego objawienie się wszystkim narodom. Stroje w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim symbolizują Mędrców z 3 kontynentów: z Europy, z Azji i z Afryki. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny – by podobnie jak w setkach różnych miast w Polsce i na całym świecie – świętować Uroczystość Trzech Króli. Zachęcamy także rodziców, by przebrali w barwne stroje swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie - mówią organizatorzy pilskiego Orszaku Trzech Króli.

 

Organizowane w ponad 500 miastach w Polsce Orszaki Trzech Króli będą odbywały się w tym roku pod hasłem "Pokój i Dobro". Wiele z nich rozpocznie się od przypomnienia dramatu mieszkańców Aleppo i wezwania do pomocy potrzebującym. Na pilskim Orszaku również nie zabraknie odniesień, modlitw i apelu o pokój w Syrii i na świecie.

 

Przed nami PIERWSZY WEEKEND ROKU 2017 i od razu jest to weekend przedłużony :-). Przedstawiamy propozycje jak go spędzi...

Opublikowany przez Miasto Piła na 5 styczeń 2017
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności