Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Bezpieczeństwo i prawo 11.01.2017 17:18

Policyjny pościg za przemytnikiem

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Pile

Policjanci zatrzymali 37-letniego pilanina, w którego samochodzie znaleziono ponad 300 kg nielegalnej krajanki tytoniowej. W mieszkaniu mężczyzny mundurowi znaleźli też kokainę i marihuanę.

- Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile w miejscowości Dobrzyca podjęli próbę zatrzymania pojazdu na poznańskich tablicach rejestracyjnych. Kierującym był 37-letni mieszkaniec Piły znany pilskim policjantom z prowadzonych wcześniej spraw karnych. Mężczyzna na widok radiowozu przyśpieszył i nie reagował na policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe wzywające go do zatrzymania. Do pościgu dołączyła załoga pilskiej drogówki. Ścigany podczas ucieczki wykonał karkołomny manewr skręcając w pole w stronę lasu. Po przejechaniu kilkuset metrów wiedząc, że nie zdoła uniknąć zatrzymania, w akcie desperacji porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo - relacjonuje mł. asp. Magdalena Marchwant z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Chcąc uniknąć zatrzymania mężczyzna wbiegł nawet do rzeki.

 

Do pomocy w złapaniu uciekającego przemytnika wykorzystano też policyjnego psa tropiącego. Mężczyzna został w końcu zatrzymany. - Po sprawdzeniu porzuconego pojazdu okazało się, że miał istotny powód, aby nie dać się złapać. Cały bagażnik załadowany był workami z nielegalną krajanką tytoniową. Łączna waga zabezpieczonego nielegalnego towaru to pond 300 kg. W czasie przeszukania mieszkania mężczyzny stróże prawa ujawnili i zabezpieczyli kokainę, marihuanę, kilkadziesiąt sztuk nielegalnych papierosów oraz kolejną krajankę tytoniową. Jednocześnie funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli kilka markowych zegarków - dodaje Magdalena Marchwant. 

 

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności