Czwartek, 19.04.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszyrad, Czechasz, Czesław
Miasto Sport 11.01.2017 18:20

Pobij dystans z sercem! W niedzielę biegniemy dla WOŚP!

W niedzielnym biegu na rzecz WOŚP można wystartować całymi rodzinami. Fot. Życie Piły (archiwum)

W niedzielę w Pile, w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbędzie się trzeci już bieg pod hasłem "Pobij dystans z sercem". Zebrane podczas tego wydarzenia pieniądze trafią na konto Fundacji WOŚP.

Bieg organizuje Sztab WOŚP przy I LO w Pile. - Chodzi o to, żeby w to mroźne niedzielne popołudnie zadbać o siebie, a przy okazji wspomóc innych potrzebujących. W naszym biegu będziemy starali się pobić zeszłoroczny dystans, a za rok spróbujemy go poprawić. Kilometry przebiegnięte przez każdego uczestnika będą się sumować. Biegasz ile chcesz i dorzucasz metry, kilometry do wspólnego dystansu, aby co roku zwiększać zakres naszej pomocy dla dzieci i seniorów - mówi Sonia Iwicka ze Sztabu WOŚP przy I LO. - Zapewniamy super zabawę, ciepłą atmosferę, zagrzewających do walki kibiców, wspólną rozgrzewkę, ciepłą zupę, licytację gadżetów WOŚP, nagrody i upominki dla najlepszych i najwytrwalszych biegaczy oraz pamiątkowy medal w kształcie serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dodaje.

 

III bieg "Pobij dystans z sercem" będzie odbywał się w niedzielę, 15 stycznia od 11.00 do 18.00 na stadionie MOSiR przy ul. Żeromskiego w Pile. Dowolny dystans można przebiec, przejść z kijkami Nordic Walking lub pokonać spacerując. Wpisowe to minimum 40 złotych od osób dorosłych i 20 złotych dla dzieci do 16. roku życia. Pieniądze z wpisowego w całości zostaną przekazane na rzecz Fundacji WOŚP.

 

Więcej informacji i regulamin biegu znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności