Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Biznes 26.01.2017 11:08

Jest zgoda na kolejną strefę. Będzie nowy pracodawca?

Fot. Życie Piły

Rada Ministrów zgodziła się na włączenie pilskich terenów w skład Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu Piła może zyskać kolejnego inwestora i nawet ponad dwa tysiące nowych miejsc pracy.

O staraniach władz miasta o włączenie terenów przy ul. Walki Młodych w Pile w skład Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pisaliśmy w Życiu Piły w lipcu ubiegłego roku. - Rozmawiamy w wieloma przedsiębiorcami. Niektórzy są zainteresowani terenem, który dziś nie leży w strefie i oczekiwaliby być może włączenia tych terenów do strefy. W związku z tym przygotowujemy taką wersję - mówił wtedy prezydent Piły, Piotr Głowski. 

 

A ten inwestor, o którym w lipcu mówił prezydent Piły zainteresowany jest właśnie gruntem położonym przy ul. Walki Młodych w Pile. I to dla niego władze Piły starały się o ustanowienie w Pile podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po kilku miesiącach oczekiwania w końcu jest decyzja. Ministerstwa Rozwoju i Finansów oraz Rada Ministrów zdecydowały, że dwie działki położone przy ul. Walki Młodych (jedna o powierzchni 7,4 ha, druga - 4,3 ha) utworzą pilską podstrefę Kostrzyńsko-Słubickiej SSE.

 

To daje zielone światło dla kolejnych ruchów inwestora. Władze Piły - tłumacząc się zobowiązaniami do zachowania tajemnicy - nie zdradzają jednak jaka firma chce ulokować w Pile swoją działalność. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to inwestor branży high-tech, a fabryka, którą chce postawić na terenach pilskiej podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej może dać nawet ponad dwa tysiące nowych miejsc pracy.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności