Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Biznes 26.01.2017 17:45

Nowy inwestor chce zatrudnić w Pile ponad trzy tysiące osób

Fot. Pixabay

Jeden z liderów w sektorze produkcji urządzeń elektronicznych chce wybudować w Pile swoją fabrykę. Pracę w niej ma znaleźć docelowo nawet trzy i pół tysiąca osób.

Ten inwestor to firma Flex. Jej fabryka ma stanąć na pilskich terenach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. CZYTAJ: Jest zgoda na kolejną strefę. Będzie nowy pracodawca?

 

Władze Piły - tłumacząc się zobowiązaniami do zachowania tajemnicy - nie zdradzały jaka firma chce ulokować w Pile swoją działalność. Karty odkryło jednak Ministerstwo Rozwoju, informując że chodzi o firmę Flex. - Firma jest jednym z liderów w sektorze produkcji urządzeń elektronicznych dla branży komputerowej, przemysłowej, motoryzacyjnej oraz medycznej. Inwestycja ugruntuje pozycję Piły jako ważnego centrum branży IT i elektroniki - informuje Ministerstwo Rozwoju.

 

Nowy inwestor chce docelowo zatrudnić nawet ponad trzy tysiące osób. - W Pile firma Flex zainwestuje w ciągu najbliższych lat w budowę dwóch hal produkcyjnych tworząc na pierwszym etapie 500 miejsc pracy a docelowo nawet 3500 miejsc pracy - informuje Ministerstwo Rozwoju. 

 

- Ojców tego sukcesu za chwilę pewnie będzie wielu, ale warto pamiętać o tym, że ponad dwa lata temu zespół, który powstał w naszym urzędzie i spółce Inwest Park rozpoczął rozmowy z przedsiębiorcą i do dziś nikt inny w tych rozmowach nie uczestniczył. Nie korzystaliśmy przy tym z pomocy żadnej z agend rządowych, ani poprzedniego ani obecnego rządu. Jest to wyłącznie zasługa naszego zespołu - powiedział Życiu Piły prezydent Piły, Piotr Głowski komentując zgodę na rozszerzenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o pilskie grunty i do końca zachowując w tajemnicy nazwę inwestora. 

 

Teraz firma Flex będzie musiała zdobyć zgodę na prowadzenie działalności w pilskiej podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W tym czasie gmina Piła przystąpi do ogłoszenia przetargu na sprzedaż gruntu. Hale przesiębiorstwa mają stanąć na działkach przy ul. Walki Młodych w Pile. W Polsce Flex ma już swoje siedziby w Łodzi oraz Tczewie.

 

 

Firma Flex o swojej działalności: Pomagając światu żyć zgodnie z naszym sloganem - Live smarter™, oferujemy klientom pełną gamę usług w zakresie innowacji, projektowania, inżynierii, produkcji i łańcucha dostaw w naszym głównym kampusie w Tczewie, ale także w centrum logistycznym w Łodzi. Nasz lokalny zespół składa się z ponad 4500 pracowników, którzy każdego dnia przełamują bariery i rozwijają innowacje. Będąc dostawcą usług dla wielu światowych i lokalnych marek, Flex Polska posiada doświadczenie niemal we wszystkich branżach. Nasza kompleksowa oferta opisywana hasłem sketch to scale™, czyli od projektu do produkcji, pomaga zarówno małym jak i dużym przedsiębiorstwom w realizacji wyzwań stawianych przed nimi w erze dynamicznie rozwijających się technologii, zapewniając im większą szybkość, lepszą wydajność i skuteczność w trakcie całego cyklu życia produktu. (źródło: oficjalna strona internetowa Flex)

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności