Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Miasto Sport 27.01.2017 15:45

Na Górnym powstanie nowa sala sportowa

Fot. materiały prasowe UM Piła

Jeszcze w tym roku na osiedlu Górne w Pile ma rozpocząć się budowa nowej sali sportowej. 

O nową salę gimnastyczną z zapleczem, ale i o nowe boisko sportowe wzbogaci się Zespół Szkół numer 3 w Pile. Zagospodarowany zostanie też teren wokół sali i boiska. - Bardzo cieszymy się, że ten nowoczesny obiekt powstanie. Wejdziemy z nim w nową epokę. Będziemy mieli pełne zaplecze, z którego skorzystają dzieci, które będą głównym użytkownikiem wybudowanej sali - mówi dyrektor Zespołu Szkół 3, Grzegorz Mąka.

 

Szacuje się, że to zadanie będzie kosztowało około 9,5 miliona złotych. - Zadanie wpisane jest na listę w ramach dofinansowania ze środków ministerialnych w formie refundacji pieniędzy - mówi skarbnik Gminy Piła, Ewelina Ślugajska. Przetarg na budowę sali i boiska ma zostać ogłoszony za kilka dni. - Wpisując to zadanie do budżetu spełniamy kolejną obietnicę, która wraz z budową sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 wpisuje się w proces zdecydowanej poprawy jakości życia mieszkańców. Inwestycja będzie kolejnym narzędziem z zakresu wspierania sportu dzieci i młodzieży, na czym szczególnie nam zależy - mówi prezydent Piły Piotr Głowski.

 

Budowa sali sportowej i boiska przy Zespole Szkół numer 3 w Pile ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Uczniwie szkoły z nowej sali będą mogli korzystać od września 2018 roku.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności