Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Biznes Praca 09.02.2017 14:10

Kolejny inwestor w strefie przemysłowej w Pile

Fot. www.orca-grp.pl

Współpracująca z takimi potentatami jak Airbus, Bosch i Stihl firma ORCA Precision Parts chce rozwijać swoją działalność w Pile. Spółka nie wyklucza zatrudniania nowych pracowników.

ORCA Precision Parts to firma działająca w Pile od wielu lat. Początkowo była częścią zakładów Philipsa. Od 2011 roku działa jednak jako samodzielny podmiot. Produkuje głównie części dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Obecnie siedziba firmy mieści się w wynajmowanych od Philipsa obiektach przy ul. Kossaka w Pile. Spółka stawia jednak na rozwój i zdecydowała się na budowę własnej siedziby na terenie tzw. "strefy przemysłowej" w Pile. ORCA Precision Parts zajmie działkę o powierzchni prawie 1,5 ha która została wyłączona z obrębu pilskiej podstrefy Pomorskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. - Chcemy zajmować się tym, czym dotychczas, ale i rozwijać swoją działalność i otworzyć nową produkcję. Mamy zamiar utrzymać dotychczasowe zatrudnienie, ale i przy okazji zwiększenia produkcji nie wykluczamy przyjmowania nowych pracowników - mówi prezes zarządu ORCA Precision Parts, Szymon Malinowski. 

 

Działkę przy ulicy Wawelskiej, na której stanie fabryka ORCA Precision Parts spółka kupiła od gminy Piła za ponad 680 tysięcy złotych. W czwartek w pilskim Urzędzie Miasta podpisano akt notarialny pieczętujący tę transakcję. - W pewnym sensie jest to nowy inwestor, bo myśląc o zainwestowaniu w Polsce spółka rozważała kilka wariantów, również zlokalizowanych poza Piłą. Udało nam się inwestora w Pile zatrzymać i wierzę, że rozwinie się na szerszą skalę. Stworzyliśmy taką ofertę, która przekonała władze spółki do wyboru Piły - mówi zastępca prezydenta Piły, Beata Dudzińska.

 

Za rozwinięciem działalności spółki w Pile przemówiło kilka argumentów. - W Pile można znaleźć dobrych fachowców. Atrakcyjne sa też koszty prowadzenia działalności, dzięki którym możemu tu produkować taniej niż na zachodzie - mówi prezes zarządu ORCA Precision Parts, Szymon Malinowski. Przedstawiciele spółki chwalili też możliwość korzystania z lotniska. Firma ma bowiem swoją główną siedzibę na terenie Niemiec i możliwość szybkiego przylotu do Piły też nie była bez znaczenia.

 

Budowa nowej siedziby ORCA Precision Parts ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a produkcja przy ul. Wawelskiej ma ruszyć w 2018 roku. Grupa ORCA Precision Parts zatrudnia 350 osób, w samej Pile - 75 osób. 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności