Wtorek, 22.05.2018 Imieniny obchodzą:  Emil, Helena, Jan
Miasto 27.02.2017 18:26

„Syriusze” rozdane. Oto laureaci nagród prezydenta Piły

Fot. RCK Piła

W miniony weekend w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbyła się kolejna gala "Syriuszy". Sprawdź kto odebrał nagrody prezydenta Piły.

"Syriusze" to nagrody prezydenta Piły za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz za osiągnięcia sportowe. Statuetki zostały przyznane w kilku kategoriach.

 

W kategorii "Osobowość" Syriusza odebrał Lech Żak - rodowity pilanin, od ponad 40-u lat związany z energetyką. W 2000 roku Zarząd spółki powierzył mu kierowanie pilską energetyką. W 2006 roku objął stanowisko Dyrektora Departamentu Dystrybucji ENEA SA. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu powstała spółka Enea Operator, zatrudniająca prawie 6 tysięcy pracowników. Od wielu lat wspiera organizacje pożytku publicznego, obejmujące swoją opieką nie tylko dzieci wyjątkowo uzdolnione, ale także dzieci osierocone i niepełnosprawne.

 

W kategorii "Lokalna społeczność" nagrodzono Klub Biegowy 4Run Team Piła, "Syriusz" w dziedzinie biznesu powędrował do Ars Medical, a w "Kulturze" nagrodzono skrzypka Sebastiana Czaję. "Syriusza" w kategorii "Sport" przyznano Klaudii Adamek, a za wydarzenie 2016 roku w Pile uznano Festiwal Teatrów Światła.

 

Podczas gali "Syriuszy" przyznano też nagrodę specjalną - pośmiertnie - dla Ryszarda Sójki, absolwenta Szkoły Muzycznej w Pile, waltronisty, członka zespołu Slovian’sky i kapeli Kachy. Sójka grał też w Pilskiej Orkiestrze Rozrywkowej.

 

Tradycyjnie, wręczono również Grand Prix. W tym roku nagroda ta przypadła Izbie Gospodarczej Północnej Wielkopolski. Galę Syriuszy w RCK prowadził Krzysztof Ibisz, a podczas uroczystości wystąpiła Ania Dąbrowska.

 

Opublikowany przez Miasto Piła na 26 lutego 2017

 

Pełna lista nominowanych do "Syriuszy" za 2016 rok dostępna jest na stronie internetowej pilskiego Urzędu Miasta.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności