Czwartek, 19.04.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszyrad, Czechasz, Czesław
Galerie Miasto Polityka 08.03.2017 13:48

Władysław Bartoszewski patronem ronda w Pile

Fot. Życie Piły

W środę u zbiegu ulic Bydgoskiej, Kusocińskiego i Okólnej w Pile odbyło się spotkanie związane z nadaniem rondu nazwy Władysława Bartoszewskiego. "Mam nadzieję, że to miejsce będzie nas łączyło" - mówił prezydent Piły.

Decyzję o nadaniu rondu imienia Władysława Bartoszewskiego podjęli na styczniowej sesji pilscy radni. Wtedy też zdecydowano o tym, że rondo u zbiegu ulic Okrzei, Towarowej, Zygmunta Starego i Pomorskiej będzie rondem Żołnierzy Wyklętych, a rondo przy ul. Mickiewicza i Wyspiańskiego - rondem Reformacji.

 

W środę przy rondzie Władysława Bartoszewskiego spotkali się przedstawiciele Urzędu Miasta i Komitetu Obrony Demokracji, który był inicjatorem nadania rondu imienia Władysława Bartoszewskiego. - Sposobem i receptą na życie Władysława Bartoszewskiego było to, by pozostać realistą i optymistą. Wyróżniała go sympatia dla życia i dla ludzi. Mam nadzieję, że to będzie miejsce, które będzie nas łączyło - mówił podczas spotkania prezydent Piły, Piotr Głowski.

 

- Władysław Bartoszewski to patron Komitetu Obrony Demokracji. Dla mnie i dla wielu KOD-erów jego słowa o tym, że warto być przyzwoitym są bardzo ważne. Przez całe życie walczył o wolność, równość, tolerancję i poszanowanie prawa. Dziś to również hasła, które łączą nas, działaczy KOD. Liczę, że jeszcze przyjdzie czas kiedy my Polacy nie będziemy patrzeć na siebie wilkiem - mówi szefowa Komitetu Obrony Demokracji w Pile, Izabela Milewska.

 

Jak dowiedział się portal Życie Piły, kolejne spotkanie związane z nadaniem nazwy rondu - tym razem rondu Reformacji - odbędzie się w Pile w przyszłym tygodniu.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności