Czwartek, 19.04.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszyrad, Czechasz, Czesław
Galerie Polityka 08.03.2017 20:17

Czerwona kartka dla rządu. Strajk Kobiet w Pile [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

Środowy Strajk Kobiet ściągnął na pilski deptak całkiem sporą grupę pilan. Protestujący pokazali "czerwoną kartkę" rządowi - symbol sprzeciwu wobec działań polityków.

Strajki Kobiet odbyły się w wielu polskich miastach. Protestujący domagali się w ten sposób spełnienia ich postulatów. A chodzi im m.in. o "pełnię praw reprodukcyjnych", rozumianych jako utrzymanie standardów opieki okołoporodowej, dostęp do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji, dostęp do bezpiecznego przerywania ciąży, dofinansowanie in vitro oraz badań prenatalnych najnowszej generacji. Strajk Kobiet to też - jak mówią jego organizatorki - "walka o Państwo wolne od zabobonów". Protestujący domagają się w tej kwestii: "rzetelnej edukacji seksualnej, edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową, opieki medycznej, nie watykańskiej, likwidacji tzw. „klauzuli sumienia", religii w parafiach i na koszt Kościoła, niezależnej komisji ds. pedofilii w Kościele oraz wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstwa pedofilii w Kościele". W postulatach Strajku Kobiet jest też mowa o wdrożeniu i stosowaniu Konwencji Antyprzemocowej oraz poprawie sytuacji ekonomicznej kobiet.

 

W środę na pilskim deptaku uczestnicy Strajku Kobiet zaapelowali do Starosty Pilskiego o wdrożenie programu refundacji zabiegów in vitro. Zbierano też podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności