Wtorek, 22.05.2018 Imieniny obchodzą:  Emil, Helena, Jan
Miasto Region 09.03.2017 23:41

Niezwykłe modelki na pokazie mody w Pile

Fot. Życie Piły

Fundacja Złotowianka zorganizowała w Pile pokaz mody, w którym kreacje polskich projektantów prezentowały m.in. modelki na wózkach inwalidzkich. Chodzi o przełamanie barier i zebranie pieniędzy na pomoc podopiecznym Fundacji.

- Bardzo zależy nam na tym, by o Fundacji i jej działaniach dowiedziało się jak najwięcej osób. Mamy już ponad 1300 podopiecznych. Liczymy, że osoby, które poznają naszą pracę wesprą Fundację, chociażby swoim "jednym procentem". Ten pokaz organizujemy też dlatego, że dziewczyny, które są naszymi podopiecznymi chcą również poczuć się jak prawdziwe modelki. Widziałam już po próbach, że mimo pewnych niedociągnięć z ich oczu biła wielka radość - mówi prezes Fundacji Złotowianka, Angelika Leszczyńska. 

 

- Zdecydowałam się na udział w tym pokazie m.in. po to, by pokazać innym osobom które jeżdżą na wózkach, że trzeba próbować takich rzeczy. Chodzi o przełamanie barier, które ma się w głowie - wiele osób myśli, że przez wózek nie może robić pewnych rzeczy. A da się zrobić naprawdę wiele - mówi jedna z modelek, Natalia Brzeszczyńska.

 

Modelki - wśród nich kobiety z niepełnosprawnościami - prezentowały kreacje zaprojektowane przez Magdę Hasiak, BBernard, Belettę, Vicher, Plener i ByAnna. Zorganizowany w Pile pokaz ma też szansę zmienić podejście świata mody do osób z niepełnosprawnościami, które jak dotąd były przez projektantów pomijane. - Większość osób nie dopuszcza myśli, że piękno strojów można pokazać również w taki sposób. Chcemy to zmienić - mówi współorganizator pokazu i współtwórca Zoomy Fashion, Michał Kranc. - Jak tylko zobaczyłyśmy, że osoby niepełnosprawne mają nasze projekty to pojawił się impuls to tego by tworzyć rzeczy bardziej uniwersalne, dla wszystkich Pań - dodają Bożena Bernard-Filipkowska i Karolina Bernard, twórczynie marki BBernard.

 

Fundacja Złotowianka - jako pierwsza w Polsce - zakupiła w ubiegłym roku innowacyjne rowery RaceRunning - dla osób niepełnosprawnych oraz starszych. Z działalnością Fundacji można zapoznać się na jej oficjalnej stronie internetowej.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności