Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Bezpieczeństwo i prawo 10.03.2017 12:55

Kradzież i paserstwo. Zarzuty dla pracowników jednej z firm

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Pile

Na prawie 270 tysięcy złotych szacuje się straty największej firmy produkcyjnej w Pile, po tym jak zakład został okradziony przez zatrudnione w nim osoby.

Pilska policja w związku z tą sprawą zatrzymała siedem osób, zamieszanych w kradzież elementów wykorzystywanych w prowadzonej przez zakład produkcji. - Złodzieje ukradli płyty molibdenowe oraz dysze z węglika spiekanego. Zarzut kradzieży usłyszało trzech z zatrzymanych mężczyzn. Dwóch z nich było bezpośrednio zatrudnionych w firmie, którą okradli, a jeden u podwykonawcy. Najmłodszy, 27-letni mieszkaniec Piły, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Wcześniej był on już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Dodatkowo policjanci w czasie przeszukania mieszkania aresztowanego znaleźli należące do niego niewielki ilości marihuany. Wobec dwóch pozostałych – 31-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego i 41-letniego pilanina prokurator zastosował dozór policyjny - mówi mł. asp.  Magdalena Marchwant z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Pozostali zatrzymani usłyszeli zarzut paserstwa. Wszyscy zostali objęci policyjnym dozorem. Sprawcom kradzieży grozi kara do dziesięciu lat więzienia, paserom - do dwóch i pięciu lat. 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności