Czwartek, 19.04.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszyrad, Czechasz, Czesław
Rozrywka 20.03.2017 19:45

Juwenalia 2017. Kolejne szczegóły studenckiego święta

Fot. FreeImages.com

Organizatorzy tegorocznych Juwenaliów w Pile zdradzili kolejne szczegóły studenckiego święta.

W poniedziałek w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile podpisano porozumienie odnośnie organizacji tegorocznych Juwenaliów w Pile. Podpisy na dokumencie złożyli: prezydent Piły oraz przedstawiciele uczelni - pilskiej PWSZ, Ośrodka Zamiejscowego UAM w Pile oraz Wyższej Szkoły Gospodarki w Pile.

 

Przed nami JUWENALIA Pilskich Uczelni! Już wiemy, co dla mieszkańców miasta i regionu szykuje brać studencka wszystkich...

Opublikowany przez PWSZ w Pile na 20 marca 2017

 

Tak jak pisaliśmy w Życiu Piły na początku marca - gwiazdami Juwenaliów 2017 będą: pilski wykonawca disco-polo - Mikesh, grająca muzykę reggae z elementami dub oraz ska formacja Bethel oraz donGURALesko. Te koncerty odbędą się w sobotę, 27 maja na pilskiej Wyspie. Czytaj więcej: Disco Polo, reggae i hip-hop. Pilskie Juwenalia 2017.

 

Ale studenckie świętowanie rozpocznie się już tydzień wcześniej. Na sobotę, 20 maja zaplanowano Spartakiadę Studencką. Tego dnia od 13.00 na Wyspie rozgrywane będą takie konkurencje jak: przeciąganie liny, rzut kegiem, przejażdżka na małych rowerkach i gra w kapsle. Studenci weźmą też udział w "Piwnej Mili".

 

Kolejny dzień Juwenaliów to środa, 24 maja. Na ten dzień, na godzinę 18.00, zaplanowano turniej bowlingowy w klubie Bowling Rodło.

 

Nowością - podobnie jak Spartakiada Studencka - będzie też Gra Terenowa. Ta odbędzie się w czwartek, 25 maja o godzinie 17.00. - Gra odbędzie się przy wykorzystaniu zdjęć dawnej Piły. Zadaniem każdego zawodnika będzie przechodzenie kolejnych stacji i odnajdywanie miejsc ze zdjęć. Na każdej stacji uczestnik zabawy będzie musiał wykonać jakieś zadanie, aby otrzymać kolejną podpowiedź - mówi przewodnicząca Samorządu Studenckiego pilskiej PWSZ, Karolina Jankowska.

 

Głównym dniem pilskich Juwenaliów 2017 będzie sobota, 27 maja. Zabawa na Wyspie rozpocznie się o 14.00 Maratonem Zumby. Organizatorzy planują też bitwę na kolorowe proszki, czyli tzw. Kolory Holi. Od 18.00 studencką imprezę w centrum Piły prowadzić będzie DJ Maniek. Na wieczór zaplanowano wspomniane wcześniej koncerty. O 19.30 na studenckiej scenie wystąpi Mikesh, o 21.00 zagra zespół Bethel, a na 22.30 zaplanowano koncert donGURALesko.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności