Czwartek, 19.04.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszyrad, Czechasz, Czesław
Biznes Miasto 21.03.2017 16:36

Piła wśród „Polskich Miast Przyszłości”

Fot. http://www.fdiintelligence.com

Piła znalazła się na dziewiątym miejscu rankingu "Polskich Miast Przyszłości". Zestawienie przygotował należący do grupy Financial Times portal fDi. Nasze miasto wyprzedziło m.in. Szczecin, Płock i Rzeszów.

- Ranking ten dotyczy przygotowania bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Opracował go dział Financial Times. To zestawienie publikowane jest od kilku lat i do tej pory obserwowaliśmy je z zazdrością, a w tym roku znaleźliśmy się nie tylko wśród tych piętnastu wyróżnionych miast, ale i w pierwszej dziesiątce - mówi prezydent Piły, Piotr Głowski. - Nasza obecność w tym rankingu - jako jedynego miasta z Wielkopolski, w dodatku przed Szczecinem, Płockiem czy Radomiem - to ogromny sukces - dodaje.

 

W ocenie "Polskich Miast Przyszłości" eksperci brali pod uwagę m.in. inicjatywy podnoszące atrakcyjność inwestycyjną, projekty infrastrukturalne w zakresie planowania przestrzennego, zachęty inwestycyjne, formy wspierania inwestorów w trakcie i po zrealizowaniu inwestycji. - Oferta, którą kierujemy do inwestorów zmieniając przy okazji miasto pokazuje, że poszliśmy w dobrą stronę. Ten ranking to dowód na to, że zauważają to zewnętrzni eksperci. Jesteśmy wyjątkowo dumni z tego, bo to ocena naszej kilkuletniej pracy - mówi prezydent Piły.

 

Ranking "Polskich Miast Przyszłości" obejmuje kilkanaście kategorii. Piła została doceniona w zestawieniu "FDI Strategy". - FDi to skrót od "Foreign Direct Investments (tzw. bezpośrednich inwestycji zagranicznych), które są głównym kryterium oceny dla specjalistów opracowujących ranking „Polskich Miast Przyszłości” - informuje pilski Urząd Miasta.

 

FDi POLISH CITIES OF THE FUTURE 2017/18
TOP 15 FDI STRATEGY

1. Wrocław
2. Katowice
3. Lublin
4. Bydgoszcz
5. Krosno
6. Gdynia
7. Kraków
8. Opole
9. Piła
10. Tarnów
11. Dąbrowa Górnicza
12. Szczecin
13. Płock
14. Rzeszów
15. Radomsko

 

Pełen ranking "Polskich Miast Przyszłości" dostępny jest na stronie internetowej serwisu FDi Intelligence [plik PDF, 794.53 kB].

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności