Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Miasto Praca Region 25.03.2017 17:00

Miliony dla bezrobotnych z powiatu pilskiego

Starosta pilski, Eligiusz Komarowski i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Ewa Dorna. Fot. Życie Piły

Ponad jedenaście milionów złotych ma do dyspozycji w tym roku Powiatowy Urząd Pracy na aktywizację osób bezrobotnych. PUP i władze powiatu starają się o pozyskanie kolejnych trzech milionów. Kto i jak może skorzystać z tych pieniędzy?

Kwota 11,5 miliona złotych, jaką obecnie dysponuje powiat pilski na aktywizację osób bezrobotnych - zgodnie z przeprowadzoną przez urzędników symulacją - powinna wystarczyć na pomoc dla blisko półtora tysiąca bezrobotnych. - Obecnie problem bezrobocia dotyka znacznie mniejszą grupę osób niż jeszcze kilka lat temu, ale wciąż trzeba minimalizować jego skutki i wspierać tych, którzy nie zawsze skutecznie poszukują zatrudnienia - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

 

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Pile zarejestrowanych jest około 3900 osób, z czego niespełna dwa tysiące mieszka w gminie Piła. - To wciąż dużo. Najmniejsze bezrobocie notuje się w tej chwili na terenie gminy Ujście, zaraz za nią plasują się Kaczory i Piła. Największy wskaźnik bezrobocia jest w Łobżenicy, którą poprzedza Wyrzysk - dodaje Eligiusz Komarowski.

 

Z pieniędzy, które ma do dyspozycji Powiatowy Urząd Pracy skorzystać mogą osoby bezrobotne szukające zatrudnienia, ale także ci którzy sami chcą prowadzić działalność gospodarczą oraz funkcjonujące już na terenie powiatu przedsiębiorstwa. - Możliwości wsparcia są bardzo duże. Choćby poprzez bony stażowe lub zasiedleniowe, będące formą pomocy dla najmłodszej generacji bezrobotnych - mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pile, Ewa Dorna. Szczegółowe informacje o szkoleniach, stażach, dotacjach i innych formach wsparcia można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pile oraz na stronie internetowej Urzędu

 

- Cały czas staramy się o środki dodatkowe. Jeżeli uda się pozyskać kolejne trzy miliony złotych, to wsparcie trafi do następnych 260 osób. Ponadto w ciągu roku opracowywane będą kolejne wnioski o dodatkowe środki Funduszu Pracy z ministerialnej rezerwy, w ramach naborów dotyczących aktywizacji różnych grup bezrobotnych - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności