Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Rozrywka 26.03.2017 10:50

„Roma” w Pile. W czwartek koncert Sorry Boys

Koncert Sorry Boys w klubie Rockopolis - już w czwartek, 30 marca. Fot. materiały prasowe

Rockopolis zaprasza na kolejny koncert. W czwartek, 30 marca w klubie przy ul. Pocztowej 1 w Pile zagra nominowana do Fryderyka 2017 w kategorii "Album Roku: Alternatywa" grupa Sorry Boys.

Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej płytę "Roma". To trzeci studyjny albumem Sorry Boys. Płyta - napisana w połowie po polsku i angielsku - emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów. Roma przywołuje Rzym - miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Metaforyczna Roma tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom.

 

- Patronem Romy jest Apollo - bóg muzyki, poezji, miłości i światła - przewodnich tematów albumu - mówi autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska. Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych - od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel. Sorry Boys zaprosili do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

 

 

Sorry Boys w Rockopolis (Piła, ul. Pocztowa 1) w czwartek, 30 marca 2017 o 20.00 (wejście do lokalu od godziny 19.00). Bilety - w przedsprzedaży za 37 złotych, w dniu koncertu za 45 złotych - do nabycia w Rockopolis. Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach i koncertach znajdziecie na stronie internetowej klubu: www.rockopolis.pl.

 

Odliczamy dni! To już 30 marca! Bilety do nabycia w Rockopolis. Szczegóły na www.rockopolis.pl

Opublikowany przez Rockopolis na 15 marca 2017
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności