Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Galerie Polityka Rozrywka 26.03.2017 15:08

Zlot Morsów w Pile [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

Na Płotkach odbył się 2. Pilski Zlot Morsów. Zobacz jak miłośnicy kąpieli w zimnej wodzie pożegnali sezon.

Kończący sezon zlot przyciągnął do Piły miłośników kąpieli w zimnej wodzie z różnych zakątków Polski. W Pile bawiły się morsy m.in. spod Nakła, Gniezna i Międzyzdrojów. Po raz pierwszy w jeziorze zanurzyli się już w sobotni wieczór, ale punktem kulimacyjnym zlotu było niedzielne morsowanie. Uczestnicy imprezy przemaszerowali nad jezioro w bawrnym korowodzie z ośrodka Geovita. Później odbył się przygotowany przez pilskich strażaków pokaz ratowania tonącej osoby. Po krótkiej rozgrzewce na plaży morsy weszły do wody.

 

Zlot odbył się mimo wcześniejszego wypowiedzenia współpracy przy jego organizacji przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile. Tłumacząc swoją decyzję dyrektor MOSiR - nawiązując do ubiegłorocznego zlotu - mówił o obawach związanych z piciem alkoholu przez uczestników imprezy i związanych z tym kwestiach bezpieczeństwa. Organizatorzy zlotu twierdzą z kolei, że to działanie polityczne. Klub Morsów Piła zyskał bowiem honorowy patronat nad imprezą od starosty pilskiego, Eligiusza Komarowskiego. W ubiegłym roku patronem zlotu był tylko prezydent Piły. - Prawdopodobnie chodzi właśnie o to. O konkurencję polityczną prezydenta Piły i starosty - powiedziała Życiu Piły prezes Klubu Morsów Piła, Aneta Kurnikowska. Czytaj więcej: Zlot Morsów w Pile. W tle polityka i spór o alkohol.

 

- Przykro nam, że odbiera się nas w taki sposób. Jeśli w ubiegłym roku było coś nie tak, to trzeba było zareagować wcześniej. Trzeba było o tym rozmawiać jak dorośli ludzie, a nie jak dzieci w ostatniej chwili "zabierać zabawki" - mówili w niedzielę uczestnicy zlotu.

 

Głos w tej sprawie zabrał też starosta pilski, zwracając się do uczestników zlotu we wpisie umieszczonym na Facebooku. - Szczerze wstydzę się tego, że prezydent miasta, którego jestem obywatelem tak Was postrzega, uznając podejrzewając Was o alkoholizm (...) Fajni z Was ludzie, którzy nie tylko są przyjaźni środowisku propagując zdrowy tryb życia, ale przede wszystkim jesteście ludźmi mającymi dystans do siebie - napisał Eligiusz Komarowski.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności