Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Rozrywka 27.03.2017 18:47

U czy Ó? Trwają zapisy do Pilskiego Dyktanda 500

Fot. Życie Piły (archiwum)

Do 5 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia osób, które chcą zmierzyć się z ortografią i interpunkcją. Przed nami piąta edycja Pilskiego Dyktanda 500.

Miejski sprawdzian organizują Regionalne Centrum Kultury w Pile oraz Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi. Konkurs odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 10.00 w sali widowiskowej RCK przy placu Staszica w Pile. Autorem tekstu dyktanda będzie - tradycyjnie już - prof. Andrzej Markowski, przewodniczący Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. 


W dyktandzie mogą wziąć udział mieszkańcy Piły i powiatów: pilskiego, złotowskiego, chodzieskiego, wągrowieckiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, szczecineckiego i  wałeckiego, którzy ukończyli 16 lat, oraz zaproszeni goście. Regulamin wyklucza z zabawy absolwentów filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracowników naukowych z tego zakresu.


Zapisy do Pilskiego Dyktanda 500 prowadzone są na stronie internetowej wydarzenia. Tam też dostępny jest regulamin konkursu i teksty dyktand z poprzednich lat.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności