Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Galerie Miasto 28.03.2017 22:48

„Odczarować pracę śmieciarza”. Zdjęcia i video z Altvatera

Fot. Dariusz Mikołajczyk / materiały prasowe

Zajmująca się wywozem śmieci i gospodarką odpadami spółka Altvater Piła przygotowała wystawę zdjęć prezentującą codzienną pracę spółki. "To odczarowanie pracy śmieciarza" - mówi prezes spółki, Dariusz Mikołajczyk.

Zdjęcia przedstawiają codzienną pracę osób zatrudnionych przy wywozie i segregacji śmieci. Autorem forografii jest prezes wchodzącej w skład Grupy ENERIS spółki Altvater Piła. - Chcemy w ten sposób pokazać jak rzeczywiście wygląda praca śmieciarzy - to czego nie widać i z czym się wiąże. A to bardzo ciężka praca. Często niedoceniana i często też negatywnie odbierana przez ludzi. Pokazujemy jak ta praca wygląda - kiedy mieszkańcy śpią, my ciężko pracujemy przy śmieciach. Mieszkańcy niektórych wsi regulują zegarki według pojawienia się naszych samochodów. Pracujemy i kiedy jest upał i kiedy panuje mróz. Te zdjęcia powstały przy okazji pracy ludzi, którym należy się szacunek - mówi Dariusz Mikołajczyk.

 

A na zgromadzonych na wystawie zdjęciach widzimy m.in. pracę przy selekcji odpadów, wywóz śmieci z osiedlowych altan czy pracę pługo-piaskarek. Jedno ze zdjęć prezentuje wyrzucone przez kogoś krzesło. - To zdjęcie ma tytuł roboczy "Krzesło prezesa" - śmieje się Dariusz Mikołajczyk. - To jest to, co znajdujemy w odpadach. Te rzeczy często mają drugie życie. To krzesło stało się rekwizytem w sztuce teatralnej - dodaje. 

 

Wystawa fotografii "Strażnicy Planety" została zaprezentowana we wtorek w holu Inwest-Parku w Pile. Od kwietnia będzie można ją oglądać w siedzibie spółki Altvater przy ulicy Łącznej. W ramach projektu powstały też kartki pocztowe z przedrukami zdjęć oraz film pokazujący dzień z życia pracowników ENERIS z całej Polski - "ENERIS: Strażnicy Planety".

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności