Czwartek, 19.04.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszyrad, Czechasz, Czesław
Biznes Galerie Miasto 12.04.2017 22:38

Mississippi odżyje? Znamy plany nowego właściciela [ZDJĘCIA]

Restauracja Mississippi. 12.04.2017 Fot. Życie Piły

Niszczejąca przez ostatnie lata w centrum Piły barka powoli odzyskuje blask. Znamy plany nowego właściciela Mississippi.

6 marca minęła kolejna rocznica zatonięcia pływającej restauracji Mississippi. W 2011 roku zacumowana przy brzegu Gwdy jednostka zaczęła nagle nabierać wody i osiadła na dnie. Restauracja została podniesiona pół roku później, 26 sierpnia 2011 roku. Od tego czasu wrak szpeci jednak centrum Piły, a urzędnicy twierdzą, że niewiele z tym problemem mogli zrobić. Prowadzili rozmowy z właścicielką i współorganizowali pomoc przy podnoszeniu wraku. - Stan prawa powoduje, że nasza ingerencja może ograniczyć się do rozmów. Te wielokrotnie były podejmowane, zresztą dotyczy to wielu obiektów, które są dla substancji miejskiej niechlubnymi wizytówkami - tłumaczył wielokrotnie prezydent Piły, Piotr Głowski.

 

Teraz pojawia się realna szansa na "nowe życie" Mississippi. Jak się okazuje - barka od blisko roku ma już nowego właściciela. Jest nim mieszkający na co dzień w Warszawie Artur Matuszewski - człowiek związany z wodą. - Mam w Warszawie swoją żeglugę i bar nad Wisłą. Szukałem czegoś więcej. Znalazłem barkę Mississippi, doszedłem do porozumienia z właścicielką i zamierzam tu działać - powiedział Życiu Piły Artur Matuszewski. Now właściciel chce przywrócić barkę miastu i mieszkańcom, choć początkowo miał wobec niej inne plany. - Chciałem zabrać ją do Warszawy i postawić na Wiśle. Ale doszedłem do wniosku, że tam byłaby tylko jedną z wielu tego typu atrakcji. Tu w Pile jest czymś nietuzinkowym - tłumaczy. 

 

Na Mississippi zaczął się już remont. - Rozpoczęliśmy od porządków. Już dziś widać, że pozbyliśmy się tego rzecznego mułu i barka znów zaczyna wyglądać. Ale przed nami jeszcze dużo pracy. Chcemy to zrobić porządnie. To jest świetny obiekt w super miejscu. Jak zobaczyłem tę barkę pierwszy raz na żywo - jak została potraktowana przez los i ludzi to serce mnie zabolało, bo ja jestem fanem takich rzeczy. Lubię też wyzwania i dlatego postanowiłem spróbować w Pile - mówi Artur Matuszewski.

 

Nowy właściciel chce nie tylko przywrócić Mississippi do dawnego stanu, ale i sprawić, że obiekt będzie jeszcze ładniejszy i bardziej atrakcyjny. - Barka będzie miała m.in. górny taras, a na nim znajdzie się teleskop. Będzie można patrzeć w gwiazdy. Planujemy też budowę pomostu przy barce - powiedział Życiu Piły Artur Matuszewski.

 

Jak na razie nie wiadomo jednak kiedy barka Mississippi zostanie ponownie otwarta. - Jeśli uda się to zrobić w tym roku, to ruszymy jako kawiarnia, docelowo chcemy działać jako restauracja i miejsce spotkań. Ale nie nastawiamy się tylko na ekskluzywnego klienta. To ma być też miejsce dostępne dla całych rodzin - tłumaczy Matuszewski.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności