Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Bezpieczeństwo i prawo 13.04.2017 17:05

Szef pilskiej policji odwołany ze stanowiska

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński i mł. insp. Piotr Skrzypkowiak. Fot. Życie Piły

Dotychczasowy szef pilskiej policji rozstaje się z komendą w Pile. Komendant Wojewódzki dobrze ocenił jego pracę, ale mimo to odwołał go ze stanowiska.

W czwartek w Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbyła się uroczystość pożegnania mł. insp. Piotra Skrzypkowiaka. Obecny w Pile Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu dobrze ocenił pracę byłego już szefa pilskiej policji, a tak tłumaczył jego odwołanie: - To wynika przede wszystkich z pewnych obserwacji, które poczyniłem od jakiegoś czasu. Pan Skrzypkowiak sprawdzał się na stanowisku Komendanta Policji w Pile, ale w policji nie jest tak że jak ktoś sprawdza się na jakimś stanowisku, to już do końca służby na tym stanowisku będzie. Zaproponowałem panu Skrzypkowiakowi nowe zadania, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Tam chcę teraz wykorzystać jego wiedzę i doświadczenie - mówi szef wielkopolskiej policji, nadinsp. Tomasz Trawiński. 

 

Nazwisko nowego komendanta pilskiej policji poznamy najprawdopodobniej w najbliższą środę. Do tego czasu jednostką dowodzić będzie dotychczasowy pierwszy zastępca komendanta, mł. insp. Sławomir Sobański.

 

- Piła nie jest jednostką, która w jakichś kategoriach dołuje. Na pewno należy zwrócić uwagę na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym i funkcjonowanie dzielnicowych, bo to są nasze priorytety na ten rok. I tego będę oczekiwał od nowego komendanta - mówi nadinsp. Tomasz Trawiński.

 

Piotr Skrzypkowiak funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Pile pełnił od sierpnia 2015 roku.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności