Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Bezpieczeństwo i prawo 13.04.2017 23:00

Policja i skarbówka ostrzegają przed oszustami

Fot. Życie Piły

Do Urzędu Skarbowego w Pile docierają sygnały o osobach, które podając się za pracowników skarbówki próbują zdobyć informacje, które mogą służyć im do popełnienia przestępstwa.

Osoby podszywające się pod pracowników Urzędu Skarbowego miały przeprowadzać ankiety na jednym z pilskich osiedli. Celem tych ankiet było pozyskanie informacji dotyczących m.in. posiadanego mienia, częstotliwości wyjazdów rodzinnych i nieobecności w domu. - Ponieważ istnieje podejrzenie, że dane te mogą być wykorzystane w celu popełnienia przestępstwa przypominam, że pracownicy urzędu nie prowadzą żadnych działań marketingowych w miejscu zamieszkania podatników, a tym bardziej nie przeprowadzają badań ankietowych - mówi naczelnik Urzędu Skarbowego w Pile, Andrzej Jaroszewicz. 

 

- Pracownik urzędu podczas kontaktu z podatnikiem jest zobowiązany okazać legitymację służbową, na której znajdują się jego dane. Jego tożsamość można potwierdzić dzwoniąc do Urzędu Skarbowego - dodaje Andrzej Jaroszewicz. W sytuacji jakichkolwiek wątpliwości najlepiej powiadomić też policję dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności