Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Bezpieczeństwo i prawo 21.04.2017 09:22

Pilska policja ma nowego szefa

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Pile

Od środy pracą pilskiej policji kieruje mł. insp. Sebastian Cichocki. "Będziemy tworzyć mocny, solidny zespół, który na pewno będzie służył społeczeństwu" - zapowiada Cichocki.

Nowy Komendant Powiatowy Policji w Pile nominację na to stanowisko odebrał z rąk Komendanta Głównego Policji i Sekretarza Stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, ministra Jarosława Zielińskiego.

 

Sebastian Cichocki w policji pracuje od 26 lat i ma ogromne doświadczenie. To on tworzył Wielkopolski System Odzyskiwania Mienia. Na początku pełnił służbę jako dzielnicowy. - W latach 1993-1999 związał się ze służbą śledczą ówczesnej Komendy Rejonowej Policji Poznań-Grunwald, skąd w 1999 roku przeszedł najpierw do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, a następnie do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu. Zajmował się prowadzeniem spraw o dużym ciężarze gatunkowym, często medialnych i dotyczących przestępczości zorganizowanej. W latach 2004-2012 pełnił funkcje kierownicze w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KWP w Poznaniu i Wydziale dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu. W latach 2012-2014 był Zastępcą Naczelnika Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu. W 2015 roku został Radcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu na Jednoosobowym Stanowisku ds. Odzyskiwania Mienia. Jako, że w 2009 roku mł. insp. Sebastian Cichocki stworzył Wielkopolski System Odzyskiwania Mienia w 2015 ówczesny Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powierzył mu misję utworzenia Wydziału ds. Odzyskiwania Mienia, który realizuje zadania szczególnie w zakresie pomocy pokrzywdzonemu w procesie karnym i pozbawienia sprawców „owoców” przestępstwa. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za długoletnią służbę, Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”. Prywatnie hobby nowego Komendanta to fotografia. Był autorem kilku wystaw indywidualnych, brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz organizował duże przedsięwzięcia wystawiennicze m.in. cykliczne wystawy w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu - informuje Komenda Wojewózka Policji w Poznaniu.

 

- W pierwszej kolejności postawimy na to, na czym najbardziej się znam, czyli odzyskiwanie mienia. Widzę, że w ostatnich latach w Pile troszeczkę spadła kompensacja na rzecz pokrzywdzonego w procesie karnym. Ta pomoc pokrzywdzonemu na pewno będzie realizowana. To dotyczy również tzw. empatii urzędniczej i policyjnej. Analizowałem wyniki pilskiej komendy. One - w zakresie wykrywalności czy bezpieczeństwa w ruchu drogowym - są całkiem dobre, ale ważne jest, żeby te trendy utrzymać - mówi mł. insp. Sebastian Cichocki. Nowy komendant chce też, by pilska policja była bardziej otwarta na lokalną społeczność. - Jestem też animatorem kultury, to bez wątpienia pomaga w interakcji ze społeczeństwem. Do tego pracę w policji zaczynałem jako dzielnicowy. Dzięki temu jest mi łatwiej postrzegać jak wygląda praca policjanta z mieszkańcami. Ważna jest też dla mnie komunikacja wewnątrz policji - żeby stworzyć dobrą atmosferę w jednostce. Społeczeństwo to również odczuje - dodaje Cichocki.

 

Sebastian Cichocki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Pile zastąpił mł. insp. Piotra Skrzypkowiaka. Czytaj więcej: Szef pilskiej policji odwołany ze stanowiska.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności