Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Miasto 08.05.2017 08:36

Pilski Budżet Obywatelski: Więcej czasu na propozycje

Fot. Życie Piły

Urząd Miasta wydłużył czas przyjmowania projektów, które mieszkańcy Piły chcieliby zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Do wydania są trzy miliony złotych.

Wnioski ze swoimi projektami można składać do piątku, 12 maja. Propozycje muszą dotyczyć poprawy lub nowego zagospodarowania przestrzeni miejskiej na terenie Piły. Zgłaszane zadania musi charakteryzować trwały cel publiczny. Muszą być też zlokalizowane na gruncie gminnym lub terenie, na którym gmina może zgodnie z prawem wydatkować środki publiczne. Nie ma za to ograniczeń co do charakteru proponowanych inwestycji - mogą to być np. place zabaw, nowe latarnie, elementy tzw. małej architektury czy nowe chodniki. - Podobnie, jak w poprzednim roku projekty będą podzielone na dwie grupy. Pierwsza to zadania, których koszt realizacji wyniesie do 30 tysięcy złotych, koszt realizacji zadań umieszczonych w drugiej grupie powinien zmieścić się w przedziale od 30 tysięcy złotych do 300 tysięcy złotych. Zgodnie z zasadami na każdym osiedlu powinno zostać zrealizowane przynajmniej jedno zadanie małe i jedno zadanie osiedlowe. Zasada ta nie dotyczy osiedli Gładyszewo i Motylewo. Te w przypadku zadań osiedlowych zostaną połączone w jeden obszar konsultacyjny - tłumaczy koordynator pilskiego budżetu obywatelskiego, Bartosz Mirowski.


Do zgłoszenia propozycji potrzebny jest formularz, który można pobrać w Urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Klienta, ze strony internetowej www.konsultacjespoleczne.pila.pl lub też wypełniając go bezpośrednio na stronie konsultacji społecznych.


Nowością w tym roku jest to, że każda propozycja musi być poparta przez dwadzieścia osób uprawnionych do wzięcia udziału w konsultacjach. - Jedna osoba może zgłosić i poprzeć maksymalnie pięć zadań. Do zadań zgłoszonych w formie elektronicznej należy dołączyć skan strony z listą poparcia danej propozycji. Do wniosku można również dołączyć zdjęcia, mapy lub rysunki czy wizualizacje, jeśli będą pomocne. Nie są one jednak obowiązkowe. Prosimy również o wskazanie danych kontaktowych, które pozwolą na wyjaśnienie ewentualnych nieścisłości, które mogą wystąpić w projekcie - dodaje Bartosz Mirowski.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności