Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Galerie Miasto 11.05.2017 15:52

Autobusy nocne w Pile? To już było

Eksponat z wystawy "Historia komunikacji miejskiej w Pile". Fot. Życie Piły

Trasa przejazdu autobusów nocnych, plan uruchomienia linii trolejbusowych i stare, historyczne bilety - takie eksponaty prezentowane są w Muzeum Okręgowym na wystawie pokazującej historię komunikacji miejskiej w Pile.

- To jest historia komunikacji miejskiej w Pile, ale i samej Piły. Prezentowane są tu m.in. pierwsze bilety, pierwsze układy komunikacyjne - także te przedwojenne, a nawet wnętrze naszego najstarszego biletomatu, który stał na ulicy. Są też fotografie, na których i mieszkańcy Piły mogą się odnaleźć - mówi prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile, Tadeusz Majewski.

 

Wśród eksponatów odnaleźć można też rozkład jazdy nocnych autobusów, które kursowały po Pile. - On jeździły po Pile od grudnia 1988 roku do końca maja 1989 roku. Zostały wycofane z uwagi na brak zainteresowania - tłumaczy Tadeusz Majewski. 

 

Jedną z ciekawostek jest też dokument traktujący o planach uruchomienia w Pile komunikacji trolejbusami. - Były plany wprowadzenia trzech - czterech linii trolejbusowych, ale ze względów ekonomicznych skończyło się na planach - mówi miłośnik komunikacji miejskiej, Marcin Strzelec.

 

Wystawę "Historia komunikacji miejskiej w Pile" w Muzeum Okręgowym przy ul. Browarnej 7 w Pile będzie można oglądać do 27 sierpnia. Wernisaż - w czwartek, 11 maja o 17.00.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności