Czwartek, 19.04.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszyrad, Czechasz, Czesław
Galerie Miasto 11.05.2017 16:45

Matki Wariatki malują szpital. Możesz pomóc!

Fot. Życie Piły

Kobiety zrzeszone w pilskim stowarzyszeniu Matki Wariatki zabrały się za malowanie sal na oddziałach dziecięcych Szpitala Specjalistycznego w Pile. - Chodzi o to, żeby dzieci które tu trafiają przebywały w kolorowych, przyjemnych salach - mówią.

- Zaczęło się od jednej z naszych koleżanek, która będąc na oddziale z synkiem trafiła do takiej sali, która - z jej perspektywy - nie bardzo sprzyjała temu, by dziecko wracało do zdrowia w miłym otoczeniu. Po wyjściu ze szpitala stwierdziła, że trzeba coś z tym zrobić. Zgłosiła się do nas i dlatego teraz tu jesteśmy i malujemy sale - mówi Patrycja Kujawa ze stowarzyszenia Matki Wariatki. - W takie bajkowe pomieszczenia chcemy zamienić docelowo nawet około trzysiestu sal - dodaje.

 

Matki Wariatki właśnie kończą malowanie pierwszej z sal na oddziale chirurgii dziecięcej. - Z całą pewnością jest to inicjatywa, której należy przyklasnąć. Mam nadzieję, że zgodnie z oczekiwaniami na tych koloroywch salach dzieciom będzie przyjemniej spędzać czas w szpitalu - mówi dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile, Rafał Szuca.

 

- Fundatorem naszej akcji w tej pierwszej sali jest starosta pilski, Eligiusz Komarowski. Liczymy, że kolejne osoby i firmy wesprą nas przy malowaniu następnych sal - dodaje Patrycja Kujawa. 

 

Akcję "Matki Wariatki malują szpital" można wesprzeć przez internetową zbiórkę na stronach serwisu pomagam.pl. Można też przekazać na ten cel farby i inne materiały potrzebne do kolorowania dziecięcych oddziałów. Kontakt do Matek Wariatek znajdziecie na stronie internetowej stowarzyszenia.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności