Wtorek, 22.05.2018 Imieniny obchodzą:  Emil, Helena, Jan
Bezpieczeństwo i prawo Region 11.05.2017 21:12

Seryjny złodziej wpadł w ręce policji

Fot. Życie Piły

35-letni mężczyzna w ciągu trzech miesięcy dokonał co najmniej ośmiu kradzieży. Jego łupem padały rowery i piły spalinowe. Kradziony sprzęt zastawiał w lombardach.

Mężczyznę zatrzymali policjanci z Jastrowia w powiecie złotowskim. - Policjanci od pewnego czasu przyglądali się poczynaniom 35-latka. Ustalili, że mężczyzna w lombardach na terenie powiatu złotowskiego zastawiał przedmioty pochodzące z kradzieży. Rowery zostały skradzione ze sklepów. Podobnie jak markowe piły spalinowe, które mężczyzna wynosił pod kurtką. Jak się wkrótce okazało złodziej niedługo po kradzieży zastawił je w lombardach pobierając pożyczki pod ich zastaw. Nie spodziewał się, że jego plany pokrzyżują funkcjonariusze, którzy natrafili na ukradzione przez niego przedmioty - informuje złotowska policja.

 

W końcu złodziej trafił w ręce policji. W momencie zatrzymania mężczyzna miał przy sobie amfetaminę. - Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów ośmiu kradzieży oraz posiadania środków psychotropowych. Łączna kwota strat spowodowana przestępczą działalnością mężczyzny wyniosła blisko 15 tysięcy złotych. Część mienia odzyskano - informuje policja.

 

Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności