Sobota, 24.02.2018 Imieniny obchodzą:  Bogurad, Bogusz, Boguta
Galerie Kultura Miasto 12.05.2017 12:07

Remont w RCK. Wkrótce nowe wnętrza [WIZUALIZACJE]

Fot. materiały prasowe UM Piła

Jesienią gości Regionalnego Centrum Kultury w Pile witać będą nowe wnętrza obiektu. Niebawem rozpocznie się remont korytarzy, sali kameralnej i toalet. Obiekt zostanie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- To miejsce jest bliskie nie tylko wielu mieszkańcom Piły, ale i regionu. To właśnie tu wielu z nas przeżywało swój pierwszy kontakt z kulturą - mówi zastępca prezydenta Piły, Beata Dudzińska. - Za nami już remont sali widowiskowej i elewacji, budynek zyskał też nowe oświetlenie zewnętrzne. Teraz czas na kolejny etap - remont wnętrza - dodaje Beata Dudzińska.

 

Poprzednia modernizacja holi RCK odbyła się w latach 70. ubiegłego wieku. Toalety remontowane były w 1993 roku. Rewitalizacja, która rozpocznie się w najbliższych tygodniach obejmie: remont i przebudowę holi głównych z ciągami komunikacyjnymi, przebudowę toalet i przejść a także przebudowę kasy i punktu informacji. W budynku zostanie też zainstalowana winda. Pojawi się również nowy system wentylacyjny i klimatyzacyjny. Modernizacja obejmie też wymianę stolarki drzwiowej, oświetlenia, remont pomieszczeń szatni i galerii na pierwszym piętrze. - Dzięki tym pracom i zainstalowaniu systemu do ekspozycji zyskamy nowe możliwości prezentowania przeróżnych wystaw - mówi zastępca dyrektora RCK w Pile, Mirosław Nalepa. W holu na parterze budynku znajdzie się też bufet.

 

Zgodnie z planami remont powinien zakończyć się z końcem października. Jego koszt to 2 240 000 złotych. 85% tej kwoty stanowi dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wykonawcą robót jest firma THERMBAU z Piły. 

 

Remont - mimo iż nie obejmuje sali widowiskowej RCK - może utrudnić pracę instytucji i organizację wydarzeń. - Chcemy, żeby w pierwszej kolejności remont objął toalety i te najpoważniejsze prace budowalne. Okres wakacyjny i to, że w tym czasie odbywają się głównie wydarzenia plenerowe - będzie sprzyjało tym pracom. Część wydarzeń na pewno będziemy zmuszeni przenieść do sali miejskiej w budynku Inwest-Parku - mówi dyrektor RCK, Stanisław Dąbek.

 

Wizualizacje, które prezentujemy w galerii pod tekstem są wytycznymi dla projektanta, który aktualnie opracowuje ostateczny projekt.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności