Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Galerie Polityka 13.05.2017 17:00

Michnik w Pile. Manifestacja Wszechpolaków [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

W sobotę na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji do Piły przyjechał Adam Michnik. Przed spotkaniem manifestowali członkowie i sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej.

Spotkanie z Adamem Michnikiem odbyło się w ramach organizowanych przez KOD debat pod hasłem "Co z tą Polską". Opozycjonista z czasów PRL i redaktor naczelny Gazety Wyborczej spotkał się mieszkańcami Piły w sali miejskiej w budynku Inwest-Parku. - Mamy najgorszy rząd w historii i najgorszą politrykę zagraniczną - mówił Adam Michnik.

 

Na godzinę przed spotkaniem przed biurowcem Inwest-Parku zebrali się członkowie i sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej. Trzymając transparent z napisem "Kłamstwa Michnika wrzuć do śmietnika" krzyczeli m.in. hasła: "Piła miastem narodowym" i "Michnik manipulator". - Po to właśnie działałem w opozycji, żeby między innymi ci ludzie mogli mówić co chcą. Usłyszałem o sobie już tyle słów, że nie robi to na mnie wrażenia - skomentował Adam Michnik.

 

W organizowanym przez Komitet Obrony Demokracji spotkaniu z Adamem Michnikiem udział wzięli sympatycy KOD, ale też samorzadowcy i parlamentarzyści, wśród nich senator Mieczysław Augustyn i europoseł Adam Szejnfeld. Na sali obecni byli też m.in. prezydent Piły Piotr Głowski i starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności