Czwartek, 19.04.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszyrad, Czechasz, Czesław
Galerie Miasto 16.05.2017 09:27

Kolorowa sala gotowa na przyjęcie małych pacjentów [ZDJĘCIA]

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile

"Matki Wariatki" zakończyły pracę w pierwszej sali na oddziale chirurgii dziecięcej pilskiego szpitala. Dzięki temu mali pacjenci do zdrowia będą wracać w kolorowym otoczeniu.

To pierwsze efekty akcji "Matki Wariatki malują szpital", w ramach której kobiety zrzeszone w pilskim stowarzyszeniu Matki Wariatki kolorują szpitalne sale na dziecięcych oddziałąch, by dzieci które tam trafiają przebywały w przyjaznym otoczeniu. - Zaczęło się od jednej z naszych koleżanek, która będąc na oddziale z synkiem trafiła do takiej sali, która - z jej perspektywy - nie bardzo sprzyjała temu, by dziecko wracało do zdrowia w miłym otoczeniu. Po wyjściu ze szpitala stwierdziła, że trzeba coś z tym zrobić - mówi Patrycja Kujawa ze stowarzyszenia Matki Wariatki.

 

Pierwsza sala została już pomalowana. To tak zwana "sala balonikowa", bowiem dominującym motywem są właśnie baloniki. - Różnicę widać od razu. Ta sala jest teraz bardzo miła dla oka i z pewnością małym pacjentom łatwiej będzie tu spędzać czas. Czekamy na kolejne realizacje - mówi Cezary Jaworski, ordynator oddziału Chirurgii Dziecięcej Szpitala Specjalistycznego w Pile.

 

Docelowo Matki Wariatki chcą pomalować 30 szpitalnych sal, na których przebywają dzieci. Koszt prac w jednej sali to około tysiąca złotych. Fundatorem metamorfozy pierwszej sali jest starosta pilski, Eligiusz Komarowski. 

 

Akcję "Matki Wariatki malują szpital" można wesprzeć przez internetową zbiórkę na stronach serwisu pomagam.pl. Można też przekazać na ten cel farby i inne materiały potrzebne do kolorowania dziecięcych oddziałów. Kontakt do Matek Wariatek znajdziecie na stronie internetowej stowarzyszenia.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności