Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Polityka Wybory 2018 16.05.2017 12:11

Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Piły? [SONDA]

Fot. materiały prasowe

W wyborach samorządowych w 2018 roku Prawo i Sprawiedliwość wystawi swojego kandydata na urząd prezydenta Piły. - Najprawdopodobniej będzie to osoba z doświadczeniem parlamentarnym - zapowiada poseł PiS, Marcin Porzucek.

Wybory samorządowe odbędą się jesienią przyszłego roku, ale coraz częściej i coraz głośniej mówi się o przygotowaniach do tego plebiscytu. Na dziennikarskiej giełdzie pojawiają się już też nazwiska potencjalnych kandydatów. Chęć ponownego ubiegania się o fotel prezydenta Piły zapowiedział już Piotr Głowski. Przymiarki do wyborów trwają też w innych partiach i ugrupowaniach politycznych.

 

Telewizja Asta podała niedawno, że Prawo i Sprawiedliwość nie wyklucza udzielenia poparcia staroście Eligiuszowi Komarowskiemu, choć ten nie potwierdził jeszcze oficjalnie, że zamierza stanąć do walki o stanowisko prezydenta Piły. - Pojawiła się informacja, że nie wykluczam poparcia jednego z kandydatów. Ale ja też nie wykluczyłem poparcia dla pana Głowskiego, co jest rzecz jasna abstrakcyjne - komentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Porzucek.

 

Wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość wystawi swojego kandydata na stanowisko prezydenta Piły. - Najprawdopodobniej będzie to osoba z doświadczeniem parlamentarnym - dodaje Porzucek. W takiej sytuacji PiS będzie miał do wyboru: posła Marcina Porzucka, byłego senatora Janusza Kubiaka i Martę Kubiak, która wkrótce obejmie mandat poselski po Krzysztofie Łapińskim. CZYTAJ WIĘCEJ: Łapiński rzecznikiem prezydenta - Kubiak do Sejmu.

 

Pod uwagę brana jest też kandydatura posła Grzegorza Piechowiaka z Polski Razem Jarosława Gowina, koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości. - Być może uda nam się porozumieć z tym środowiskiem i po ewentualnych negocjacjach być może wspólnym kandydatenm będzie właśnie Grzegorz Piechowiak. Ale za wcześnie jest by o tym mówić. Decyzje zostaną podjęte najwcześniej jesienią - mówi Marcin Porzucek. Parlamentarzysta nie wyklucza też swojego startu w wyborach samorządowych. - Nie rozmawialiśmy jeszcze w ogóle na ten temat z władzami partii. Ja mam dużo obowiązków poselskich i nie chciałbym jeszcze deklarować czy wystartuję czy nie - dodaje Porzucek.

 

 
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności