Czwartek, 19.04.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszyrad, Czechasz, Czesław
Bezpieczeństwo i prawo 16.05.2017 14:30

Pijani mężczyźni chcieli ukraść drzewo z lasu

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Pile

Policja zatrzymała mężczyzn, którzy chcieli ukraść dąb. Do lasu, w którym rosło drzewo przyjechali pijani.

Złodziei zatrzymali mundurowi z posterunku policji w Ujściu. - Policjanci ustalili, że na terenie ich gminy nieznany sprawca ściął drzewo, które leży w lesie i jest przygotowane do transportu. Jak się okazało dąb był wlasnością Gminy Ujście. Wyceniono go na kwotę ponad 1600 złotych - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy i ustalili, że po drzewo ma przyjechać kilka osób. Te ustalenia potwierdziły się. Kilka dni później mundurowi zatrzymali sprawców na gorącym uczynku. - 53-letni mężczyzna oraz trzech towarzyszących mu znajomych, ładowali na przyczepę pocięte fragmenty drzewa. 53-letni mieszkaniec gminy Ujście oświadczył, że chciał zabrać drzewo na własne potrzeby i poprosił o pomoc swoich znajomych - dodaje podkom. Żaneta Kowalska.

 

Ale na tym nie koniec. Jak się okazało dwóch mężczyzn, którzy przyjechali po ścięte wcześniej drzewo było pijanych.- 30-letni mieszkaniec gminy Ujście przyjechał do lasu swoim samochodem mając w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu, natomiast badanie alkomatem 29-letniego mężczyzny podróżującego tego dnia ciągnikiem wykazało blisko promil - dodaje Żaneta Kowalska.

 

53-letni mieszkaniec gminy Ujście odpowie za kradzież drzewa z lasu. Grozi mu za to do 5 lat więzienia. Jego znajomi - mężczyźni w wieku 29 i 30 lat - odpowiedzą za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności